Rekreacja

THCa diamonds – czym są konopne kryształy?

Opublikowany: 1 lutego, 2023 godz. 4:49 pm przez / No Comments

Diamenty THCa (ang. THCa diamonds) to najczystszy rodzaj koncentratu dostępnego na konopnym rynku. Swoim wyglądem krystalina przypomina gruboziarnisty cukier, więc nie bez powodu nazywany jest kryształem, czy diamentem. Ten rodzaj koncentratu powszechnie uważany jest za najsilniejszą formę marihuany, gdyż może zawierać więcej niż 99% THCa.

Czym jest THCa?

THCa to naturalnie występujący w konopiach niepsychoaktywny kannabinoid. Nie oznacza to jednak, że stosowanie THCa nie spowoduje odurzenia. Jak widać na pierwszy rzut oka związek ten ma coś wspólnego z Delta 9 THC. Dokładnie mówiąc THCa zamienia się w Delta 9 THC, gdy jest poddany działaniu ciepła. Można zatem powiedzieć, że jest to surowa wersja związku najbardziej znanego z odurzającego efektu marihuany.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


THCa jest dominującym kannabinoidem w surowych konopiach indyjskich, podobnie jak CBDa w konopiach siewnych. Po procesie dekarboksylacji związki te zamieniają się odpowiednio w THC i CBD, tak więc, jeśli będziesz palić lub waporyzować marihuanę THCa zmieni w THC o psychoaktywnym działaniu.

thca diamonds kryształy konopne

Czym są kryształy konopne, czyli THCa diamonds?

Diamenty THCa to forma koncentratu o wysokiej zawartości tego związku. Podobnie jak w przypadku innych koncentratów, takich jak wosk, czy shatter, kryształy THCa zawdzięczają swoją nazwę temu jak wyglądają. Ta forma koncentratu ma kryształowy wygląd przypominający diamenty. Dzieje się tak za sprawą ich niezwykle wysokiej czystości, najwyższej wśród koncentratów.

Podobnie jak prawdziwe diamenty, diamenty THCa nie mają koloru ani zapachu, przez co stała postać 99,99% THCa wygląda jak drogocenny klejnot. Ta czystość sprawia, że wyróżniają się na tle innych koncentratów, które mają terpeny odpowiadające za zapach i żółtawy kolor.

Oczywiście tak wysoka czystość idzie z równie wysoką mocą. Tylko najbardziej doświadczeni użytkownicy z wysoką tolerancją na THC mogą poradzić sobie z odurzającym wpływem tych koncentratów. Większość użytkowników może odczuwać zawroty głowy i inne nieprzyjemne skutki, jeśli nie są ostrożni z dawkowaniem.

Jakie sa korzyści z sięgania po THCa diamonds?

Używanie diamentów THCa jest tym samym, co odurzenie produktem zawierającym 99,99% Delta 9 THC. Koncentraty te mają niebywałe właściwości psychoaktywne w porównaniu z innymi koncentratami. Z drugiej strony niesamowity poziom czystości oznacza również, że diamenty THCa są tak czyste, jak to tylko możliwe. Nie znajdziesz w nim żadnych zanieczyszczeń ani potencjalnie szkodliwych związków. Niestety, w wielu krajach, w tym w Polsce, wciąż są nielegalne.

Jak stosować kryształy konopne THCa?

Diamenty THCa są koncentratami, a więc można je dabować tak jak wosk, czy shatter. Dabbing polega na odparowaniu koncentratu poprzez bezpośredni kontakt ze źródłem ciepła, za pomocą urządzenia zwanego dab rig lub e-rig. Ta metoda zapewnia najbardziej intensywne doznania, jakie można uzyskać z koncentratów. Diamenty THCA nie są wyjątkiem.

Innym sposobem wykorzystania diamentów THCa jest ich rozkruszenie i równomierne rozłożenie ich maleńkich kawałków w blancie, co zdecydowanie zwiększy jego moc.


Źródło: herb.co

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)