Kannabinoidy w konopiach

THCm – niby jest, ale jakby go nie było

Opublikowany: 3 lutego, 2023 godz. 4:00 pm przez / No Comments

Najpopularniejsze kannabidnoidy występujące w roślinach konopi to niezmiennie THC i CBD. Powszechnie mówi się także o innych związkach, takich jak CBG czy CBN, ale mało kto słyszał o THCm.

Co wiemy o THCm?

THCm nie jest nowym odkryciem, co odróżnia go od wielu kannabinoidów takich jak THC-P, czy THC-H. To związek, który został odkryty w 1977 roku. W rzeczywistości w kontekście klinicznym nie jest nawet określany w jako kannabinoid, ale raczej produkt uboczny konopi, który jest obecny w dymie.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


THCm jest  biomarkerem używanym do określenia potencjalnego narażenia płodu na dym z konopi indyjskich przez okres do 5 miesięcy przed urodzeniem. Innymi słowy, powodem, dla którego w ogóle wiemy, że istnieje, jest to, że został odkryty jako sposób na określenie, czy płody były narażone na działanie konopi indyjskich w łonie matki.

THCm nigdy nie został nawet wyizolowany z konopi indyjskich – próby laboratoryjne nie powiodły się. Nie ma zatem jednoznacznego dowodu na to, że istnieje w surowej marihuanie, ponieważ na razie wiemy tylko, że znajduje się w dymie powstającym podczas palenia.

THCm kannabinoid

Czy THCm ma działanie psychoaktywne?

Jak wspomniano, związek ten nigdy nie został wyizolowany, a więc naukowcy nigdy nie byli w stanie przetestować jego potencjalnych właściwości psychoaktywnych. Być może jednak zauważyłeś, że niektórzy producenci rzekomo dodają tę nieznaną wcześniej pochodną konopi do niektórych produktów – głównie produktów do waporyzacji, ale jak dotąd zawsze w połączeniu z innymi psychoaktywnymi kannabinoidami, takimi jak THC-O , THC-P , HHC itp. Jak to możliwe?

Po prostu zakłada się możliwość, że THCm jest psychoaktywny, biorąc pod uwagę jego pokrewieństwo z THC, a nawet jeśli tak nie jest, istnieje duża szansa, że ​​działa jako wzmacniacz dla innych, odurzających związków, takich jak te wymienione powyżej. Wzmacniacz należy rozumieć w kontekście każdego związku, który działa synergistycznie z innymi związkami, aby wzmocnić ich działanie, czyniąc je silniejszymi i maksymalizując wszelkie potencjalne korzyści, jakie mogą dawać.

Obecność THCm w produktach konopnych – szczególnie do waporyzacji – może zwiększyć biodostępność i skuteczność kannabinoidów, które są nam bardziej znane, jednocześnie zapewniając tzw. efekt otoczenia. Nie mamy jednak pojęcia, jakie właściwości może oferować w sensie terapeutycznym.

Jest to obszar, który mamy nadzieję zostanie zbadany w najbliższej przyszłości, ponieważ wiemy, że każdy związek znajdujący się w konopiach ma jakiś potencjał terapeutyczny. Z pewnością w niedalekiej przyszłości poznamy więcej szczegółów na temat tego, co oferuje THCm, ponieważ przemysł konopny intensywnie się rozwija, a marihuana jest coraz szerzej badana.


Źródło: binoidcbd.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)