edibles
Wiedza i Konopie

Żelki THC DIY to najsmaczniejszy sposób konsumpcji konopi

Opublikowany: 6 lutego, 2023 godz. 3:49 pm przez / No Comments

Żelki misie, dżdżownice, czy zabawne szczęki wampirów to jeden z największych przysmaków naszego dzieciństwa. Nie ma powodu żeby rezygnować z nich w dorosłym życiu, zwłaszcza, gdy tym słodkościom można nadać więcej charakteru i zrobić domowe żelki THC.

Żelki THC to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spożywania marihuany

To zrozumiałe. Żelki można z łatwością zrobić w domu, a każdy kęs jest po prostu przepyszny. Jest też coś zabawnego w otwieraniu puszki własnych żelek konopnych. Pamiętaj jednak, że w Polsce posiadanie marihuany i robienie z niej żelek jest zabronione.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


żelki THC

Podstawą żelek jest olej z konopi indyjskich

Zarówno THC, jak i CBD są rozpuszczalne w tłuszczach, co oznacza, że muszą być spożywane razem z nim, aby mogły być metabolizowane przez organizm. Większość przepisów na żelki z THC wymaga użycia oleju z konopi indyjskich. Jak go zrobić?

Po pierwsze marihuanę należy poddać dekarboksylacji. Następnie umieść szklankę oleju kokosowego w rondlu i podgrzewaj aż osiągnie temperaturę około 55-65°C. Dodaj 3,5g marihuany i gotuj razem na wolnym ogniu przez około trzy godziny, często mieszając. Po skończeniu gotowania przecedź mieszaninę, aby pozbyć się materii roślinnej.

Jak zrobić żelki THC – przepis krok po kroku

Większość przepisów na żelki THC wymaga stosowania oleju z konopi indyjskich, chociaż niektórzy zalecają stosowanie nalewek THC lub innych ekstraktów. W tym przepisie będziemy jednak trzymać się oleju z konopi indyjskich, ponieważ jest łatwy w obróbce i łatwiejszy w przygotowaniu.

Składniki:

 • 0,5 szklanki oleju z konopi indyjskich
 • 0,5 szklanki zimnej wody
 • 85g galaretki w proszku o ulubionym smaku
 • 2 łyżki bezsmakowej żelatyny
 • 0,5 łyżeczki lecytyny słonecznikowej lub sojowej
 • silikonowa forma do żelek

Przygotowanie:

 1. W rondelku umieść wodę, olej kokosowy i lecytynę.
 2. Ustaw na małym ogniu i podgrzewaj ciągle mieszając, aż olej się całkowicie rozpuści, a mieszanina będzie jednolita. Dodaj galaretkę oraz żelatynę i dalej mieszaj.
 3. Podgrzewaj do momentu aż wszystkie składniki się rozpuszczą. Nie dopuść do zagotowania mieszaniny. Ma się tylko podgrzewać.
 4. Używając sitka o drobnych oczkach, przecedź mieszaninę, aby usunąć wszelkie grudki nierozpuszczonych składników.
 5. Wypełnij foremkę do żelek. Rób to szybko zanim płyn zacznie tężeć.  Podczas napełniania od czasu do czasu zamieszaj resztę.
 6. Gdy forma będzie wypełniona, włóż żelki do zamrażarki na 20-25 minut. Potem przechowuj je w lodówce.

Ile żelek można zjeść?

To, ile żelek THC powinieneś zjeść  może zależeć od wielu czynników, w tym twojego doświadczenia z artykułami spożywczymi z marihuaną, tolerancji THC organizmu, mocy użytej marihuany i pożądanego efektu. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od niskiej dawki i zaczekanie na efekt. Dobrym pomysłem jest zjedzenie połowy, a nawet ćwiartki żelki za pierwszym razem. Pozwoli Ci to ocenić jaką Twój smakołyk ma moc.

Gdzie kupić olej z konopi indyjsjkich z THC?

Ekstrakty olejowe w legalnej formie dostępne są w kilku polskich aptekach, wydawane na receptę RPW wystawioną przez lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalistę. Jeśli potrzebujesz recepty oraz informacji gdzie możesz kupić legalny olej z THC w Polsce to znajedziesz je skorzystając z systemu telemedycznego AnandaMed.pl W tym miejscu możesz w szybki i wygodny sposób umówć się na konsultacje ze spacjalistą konopnym lub lekarzem, który pomoże ci w uzyskaniu recepty na olej THC z konopi indyjskich.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)