Rekreacja

Podgrzewanie marihuany w kuchence mikrofalowej

Opublikowany: 8 sierpnia, 2022 godz. 6:00 am przez / No Comments

Bez względu na informacje, jakie znaleźć można w internecie i filmy z poradnikami zyskujące popularność w mediach społecznościowych, podgrzewanie marihuany w kuchence mikrofalowej jest niepotrzebne. Oczywiście możesz to zrobić, ale to wcale nie oznacza, że powinieneś.

Czy mikrofalówka może zniszczyć marihuanę?

Niekoniecznie, ale pod warunkiem, że dobrze znasz działanie swojej mikrofalówki, jej moc i czas przez jaki możesz podgrzewać zioło żeby go nie spalić. Osiągnięcie perfekcji może jednak wymagać paru prób i błędów, a to niestety wiąże się ze zmarnowaniem zioła. Czy jesteś gotowy by ponieść tę stratę?


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Czy podgrzewanie marihuany w kuchence mikrofalowej zwiększa jej moc?

Umieszczenie marihuany w mikrofalówce nie tylko zwiększa ryzyko utraty cennych kannabinoidów, ale może także zmarnować terpeny, które również odpowiadają za moc zioła. Kuchenka mikrofalowa podnosi temperaturę marihuany poprzez wibrowanie cząsteczek wody. Może to uwalniać lotne związki, w tym terpeny, zmieniając aromat, smak i osłabiać efekt działania.

podgrzewanie marihuany w kuchence mikrofalowej

Czy kuchenka mikrofalowa zabija pleśń w marihuanie?

Mikrofale mogą pomóc w zabiciu niektórych rodzajów pleśni, ale mikrotoksyny z niej pochodzące nadal będą trafiać do Twojego organizmu. Nigdy nie pal ani nie spożywaj spleśniałej marihuany niezależnie od tego, czy była podgrzewana w mikrofali, czy nie.

Czy możliwa jest dekarboksylacja poprzez podgrzewanie marihuany w kuchence mikrofalowej?

Nie ma zbyt wielu dowodów naukowych na to, że domowa kuchenka mikrofalowa może dekarboksylować zioło, ale niektórzy wykorzystują ją do tego celu. Ciepło wytwarzane przez kuchenkę mikrofalową ma wystarczająco wysoką temperaturę, aby rozpocząć proces dekarboksylacji.

Przypomnij sobie jednak ile razy podgrzewałeś jedzenie w mikrofalówce i okazywało się, że w niektórych miejscach potrawa jest gorąca, a w innych zimna? To samo stanie się z marihuaną. Mikrofalówka nie zawsze ogrzewa równomiernie, a to oznacza, ze i dekarboksylacja będzie nierównomierna.

Czy można przygotowywać potrawy z marihuaną w mikrofalówce?

Jak wspomniano wcześniej, podgrzewanie marihuany za pomocą kuchenki mikrofalowej będzie nierównomierne. Możesz otrzymać potrawę, która jest przypalona z jednej strony i niedogotowana z drugiej. Ryzykujesz również utratę cennych kannabinoidów i terpenów przez zbyt wysoką temperaturę.

Jeśli chcesz użyć kuchenki mikrofalowej do podgrzania gotowej potrawy z marihuaną, np. ciasteczka, czy brownie, to oczywiście możesz to zrobić. Kontroluj jednak czas i nie podgrzewaj dłużej niż 15 sekund. Marihuana w gotowych potrawach jest już dekarboksylowana, a krótkie podgrzewanie produktu w mikrofali nie zmieni radykalnie jego składu chemicznego.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)