przegrzanie waporyzatora
Rekreacja

Jak i czym czyścić waporyzator?

Opublikowany: 9 sierpnia, 2022 godz. 10:43 am przez / No Comments

Waporyzator jest urządzeniem, z którego z reguły korzysta się przynajmniej raz dziennie. Jak każde intensywnie eksploatowanie urządzenie wymaga częstego czyszczenia. Utrzymywanie waporyzatora w czystości nie tylko wydłuży jego żywotność, ale zapewni także bezpieczeństwo użytkowania. Jak i czym czyścić waporyzator?

Jakich środków użyć do czyszczenia waporyzatora?

Istnieją trzy klasy środków czyszczących odpowiednich do wykorzystania przy waporyzatorze. Każda z nich ma swoje wady i zalety.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Alkohol izopropylowy (99%)

Jest to silny środek czyszczący, który można w aptece i supermarkecie, albo po prostu zamówić przez internet. Ze względu na łatwopalność należy zachować szczególną ostrożność podczas używania go. Poza tym należy uważać na części plastikowe. Jeśli namoczysz metalowe elementy waporyzatora w alkoholu izopropylowym, staną się idealnie czyste. Niestety elementy plastikowe i uszczelki ulegną zniszczeniu.

Podczas korzystania z tego roztworu należy także nosić rękawice ochronne, ponieważ działa on drażniąco na skórę i może powodować nieprzyjemne reakcje. Nie daj się jednak zniechęcić, ponieważ jedyne, co musisz zrobić, to zachować ostrożność. Trzymaj zatem plastikowe elementy z dala od niego, a metalowe będą błyszczące i wyczyszczone do perfekcji.

Roztwory acetonowe

Roztwory na bazie acetonu to kolejny popularny środek czyszczący zapewniający imponujące rezultaty. Można go znaleźć w niektórych sklepach, ale nie tak łatwo jak alkohol izopropylowy.

Roztwory acetonowe w mgnieniu oka wyczyszczą metalowe części i zrobią, ale także stopią plastikowe części. Dlaczego więc poleca się te środki? Nie wszystkie urządzenia mają plastikowe elementy. Niektóre waporyzatory wystarczy po prostu rozłożyć, zamoczyć elementy, wysuszyć i poskładać.

Co ważne, przed ponownym złożeniem urządzenia należy dokładnie wypłukać wszystkie elementy pod bieżącą wodą. Podczas całego procesu należy mieć rękawice ochronne.

Roztwory alkaliczne

Nie są tak szybkie w użyciu i skuteczne jak wcześniej wymienione środki, ale też spełniają swoje zadanie. Problemem jest znalezienie takiego, który jest odpowiedni do czyszczenia waporyzatorów, ponieważ istnieje wiele marek, które mają różne składniki.

W przypadku roztworów alkalicznych również zaleca się używanie rękawic, ponieważ u niektórych osób może wywołać niepożądane reakcje.

Wszystko co musisz zrobić to zamoczyć elementy waporyzatora i dać im trochę czasu. W tym przypadku plastikowe elementy wyjdą z moczenia bez szwanku, ale miej na uwadze, że roztwory alkaliczne mogą odbarwiać niektóre metale.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to najbezpieczniejsza metoda czyszczenia waporyzatora, ale zarówno alkohol, jak i aceton są bardziej wydajne.

jak i czym czyścić waporyzator

Jak i czym czyścić waporyzator? Wykorzystaj przydatne narzędzia

Wycior to jedno z najefektywniejszych narzędzi do czyszczenia waporyzatora. Giętka konstrukcja pozwala wejść we wszystkie zakamarki, a cienkie włoski dokładnie je czyszczą. Będziesz zaskoczony ile brudu i resztek usuniesz. Nie należy też lekceważyć starego dobrego ręcznika papierowego. Ręczniki papierowe to wygodna metoda suszenia elementów waporyzatora.

Obecnie można kupić gotowe zestawy z akcesoriami do czyszczenia. Niektóre z nich występują np. w formie breloczka.

Podsumowanie

Niezależnie od środka, którego użyjesz do czyszczenia waporyzatora, przed ponownym użyciem musisz spłukać wszelkie chemikalia, których użyłeś do czyszczenia. Wspomniane powyżej środki czyszczące nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi i chociaż ilości, których użyjesz do czyszczenia waporyzatora są minimalne, nadal istnieje ryzyko podrażnień lub niepożądanych reakcji, jeśli roztwór nie zostanie odpowiednio wypłukany.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu waporyzatora. Rób to co tydzień lub dwa, a za każdym razem zaczniesz dostrzegać korzyści w postaci czystszej i wydajniejszej waporyzacji.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)