Rekreacja

French inhale krok po kroku – nie tylko dla palaczy zioła

Opublikowany: 10 sierpnia, 2022 godz. 7:02 am przez / No Comments

French inhale to jedna z najpopularniejszych sztuczek związanych z paleniem papierosów, ale palacze marihuany też lubią wykonywać ten trick. Jego pochodzenie nie jest do końca znane, ale zakłada się, że swoją nazwę zawdzięcza Francji, w której palenie papierosów jest bardzo popularne.

Prawdopodobnie każdy z nas widział kiedyś tę sztuczkę. Podczas palenia dym zbierany jest w ustach, następnie wypuszczany i wciągany nosem. Co ciekawe, obecnie french inhale nie jest już zarezerwowane dla palaczy papierosów, czy marihuany. Stała się popularna również wśród osób preferujących waporyzację.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Ci, którzy uważają się za mistrzów french inhale mają okazję wykazać się i zaprezentować swój talent podczas konkursów. Są sędziowie, sponsorzy i nagrody. Uważa się, że pierwsze konkursy odbyły się w Stanach Zjednoczonych około 2012 roku, gdy waporyzacja stała się bardziej popularna. Doprowadziło to do powstania nowej kultury skupionej wokół tej alternatywy palenia.

Etymologia

Jak już wspomniano, etymologia  „french inhale” nie jest znana. Sztuczka kojarzona jest z Francją, ale równie dobrze mogła powstać gdzie indziej. Interesujące jest to, że french inhale nazywane jest również ‘Irish waterfall’. Ta nazwa również ma nieznane pochodzenie. Niektóre źródła sugerują, że jest to odniesienie do starych dowcipów, że wszystko co irlandzkie jest odwrócone. W przypadku tej sztuczki dym unosi się w górę, podczas gdy woda w prawdziwym wodospadzie leci w dół.

French inhale w popkulturze

“French inhale, I like the way you French inhale” – to pierwsze wersy utworu, który w 2011 roku wspólnie stworzyli Snoop Dogg i Wiz Khalifa. Teledysk do piosenki przedstawia raperów angażujących się w swoją ulubioną aktywność – palących trawkę i przez cały czas pokazujących mistrzowskie wykonanie french inhale. Zarówno wideo, jak i tekst wydają się służyć jako rodzaj samouczka do wykonania tej cudownej sztuczki z dymem.

Innym dobrym przykładem obecności tego triku w społeczności hip-hopowej jest amerykański raper ASAP Rocky. Można zobaczyć, jak wykonuje ‘irish waterfall’ w teledysku z 2011 roku Purple Swag.

W musicalu Grease z 1978 roku, opowiadającym o grupie licealistów, jedna ze scen pokazuje, że bohaterka Sandy Olsson (Olivia Newton-John) uczy się robić ‘irish waterfall’ od innej postaci, którA nazywa się Frenchie.

Bardziej nowoczesny klasyk – Lock, Stock and Two Smoking Barrels, pokazuje jednego z głównych bohaterów (Jason Statham) wykonującego sztuczkę w jednej ze scen, dając przykład tego, jak super można wyglądać podczas tej sztuczki.

Oczywiście nie można nie wspomnieć o francuskim kinie, które jest pełne kultowych postaci – Belmondo, Delon – palących i wykonujących trick, co sprawia, że scena wygląda uwodzicielsko.

Nie jesteś kinomanem, a raczej molem książkowym? W „Nine Stories” JD Salingera znajduje się historia „Just Before the War with the Eskimos”, która dotyczy wyobcowania nastolatków w okresie powojennym. Jest tam fajne odniesienie do french inhale:

„Odchylając głowę do tyłu, powoli wypuścił z ust ogromną ilość dymu i wciągnął go przez nozdrza. Nadal palił w stylu „french inhale”.

Historia została opublikowana po raz pierwszy w 1948 roku, co pokazuje, że sztuczka była popularna również w latach 40. XX wieku.

french inhale

French inhale krok po kroku

Krok 1:

Pierwszym krokiem jest oczywiście mocne zaciągnięcie się, ale ważne jest, aby nie wdychać dymu do płuc, tylko pozostawić go w ustach.

Krok 2:

Kolejny krok polega na powolnym otwarciu ust, uważając jednak, aby nie otwierać ich zbyt szeroko. Nie powinieneś wydychać ani wydmuchiwać dymu z ust, po prostu pozwól mu samoistnie wypłynąć między wargami. W międzyczasie język powinien być umieszczony w tylnej części jamy ustnej i używany do delikatnego ‘wypychania’ dymu na zewnątrz. Możesz również wysunąć dolną wargę i szczękę nieco do przodu, tworząc coś w rodzaju ‘szufladki’.

Krok 3:

Gdy dym zacznie wylatywać z ust, zacznij wdychać go nosem.

Jeśli Ci się udało, właśnie wykonałeś french inhale po raz pierwszy. Jak to zwykle bywa, praktyka czyni mistrza. Poćwicz trochę zanim pochwalisz się swoimi nowymi umiejętnościami przed znajomymi.


Źródło: greencamp.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)