thai sticks
Rekreacja

Thai stick, czyli starożytna forma cygara konopnego

Opublikowany: 5 sierpnia, 2022 godz. 4:51 pm przez / No Comments

Zazwyczaj składa się z utwardzonego kwiatu konopnego nadzianego na bambusowy patyk, owinięty jest w liście wachlarzowe i związany sznurkiem konopnym. Thai stick (tajski kij, tajski patyk) to  starożytna forma cygara konopnego wywodząca się z Tajlandii i popularna w latach 70. XX. wieku.

We współczesnej epoce legalizacji marihuany i innowacji produktowych, luksusowe blanty stały się bardzo popularne. Ich prekursor – thai stick, praktycznie nie zmienił swojej formy od czasu powstania, chociaż częściej nazywany jest Kannagar (cannagar).


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Co to jest thai stick i jak się go pali?

Budowa thai stick jest w zasadzie dość prosta, a wrażenia z jego palenia mogą znacznie kontrastować z tradycyjnymi jointami i blantami. Większość użytkowników konopi zna wszystkie elementy, które składają się na thai stick. To suszony kwiat konopi nadziany lub sprasowany dookoła bambusowego patyka, a następnie owinięty w liście wachlarzowe i sznurek konopny. Tradycyjna metoda robienia thai stick wymagała jego zakopywania i leżakowania przez około trzy miesiące. Thai stick może być dodatkowo zanurzony w koncentracie i obtoczony w kiefie.

thai stick

Przed paleniem wyciąga się bambusowy patyk. Powstaje otwór, który zapewnia przepływ powietrza. Thai sticks mogą palić się bardzo wolno. Powinny być palone podobnie jak cygara, ale wdech powinien być głębszy. Zaciągnąć się można dopiero, gdy koniec jest dobrze rozpalony, wręcz do czerwoności. W przeciwnym razie przez otwór w środku zasysa się płomień.

Jak powstały ‘tajskie kije’?

Thai Sticks były wytwarzane w starożytności przez plemiona górskie z północno-wschodniej Tajlandii. Dokładne ramy czasowe ich powstania pozostają nieznane. Dopiero w latach 60. i 70. Thai sticks trafiły do Stanów Zjednoczonych. Amerykańscy surferzy i weterani wojny w Wietnamie zaczęli jeździć na wycieczki do Tajlandii i je przemycać. Często były dodatkowo zanurzone w opium.

Łańcuch dostaw, przez który szmuglowano thai sticks do USA wygasł dopiero w latach 80, a te starożytne cygara powróciły obecnie ze względu na konopny boom. Większość źródeł internetowych przypisuje początki współczesnego ruchu thai sticks tajemniczemu koneserowi marihuany, który znany jest na Instagramie jako afgoo_head.

Afgoo_head był podobno pierwszym, który wprowadził thai sticks do współczesności, wytwarzając różne cygara z konopi, ale w jednolitej formie. Jego nowoczesne thai sticks w końcu przyciągnęły uwagę innych aspirujących producentów cygar z konopi.


Źródło: weedmaps.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)