Rekreacja

Ból gardła po paleniu marihuany? Jest na niego sposób!

Opublikowany: 4 sierpnia, 2022 godz. 3:21 pm przez / No Comments

Konopie indyjskie to rośliny cenione nie tylko przez użytkowników rekreacyjnych, ale także pacjentów. Mając do wyboru tysiące różnych odmian marihuana spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednego konsumenta. Niestety, niezależnie od tego jak wykwintny szczep wybierzesz, jeśli zdecydujesz się go palić możesz być zaskoczony niespodziewanym skutkiem ubocznym. Co zrobić, gdy wystąpi podrażnienie i ból gardła po paleniu marihuany?

Czy palenie marihuany zawsze powoduje ból gardła?

Bólu gardła występuje, gdy jesteś narażony na czynniki drażniące, takie jak wysoka temperatura, dym lub kurz. Po ekspozycji na te czynniki drażniące przez dłuższy czas tkanka w drogach oddechowych ulega podrażnieniu, co prowadzi do bólu gardła. Ponieważ wdychany dym ma wysoką temperaturę, ból gardła może wystąpić, ale nie musi.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


ból gardła po paleniu marihuany

Jak radzić sobie z bólem gardła?

Jeśli używasz marihuany od dawna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiesz jak radzić sobie, gdy ból gardła po paleniu się pojawi. Nie oznacza to jednak, że nie możesz nauczyć się czegoś nowego.

Nawadnianie!

To jedno z najbardziej oczywistych rozwiązań bólu gardła po paleniu. Chociaż ten sposób nie działa dla wszystkich, picie dużej ilości wody może zapewnić natychmiastową ulgę, a dodatkowo nawadnia organizm. Picie wody przed i po paleniu świetnie sprawdza się, zmniejszając ryzyko wystąpienia bólu gardła.

Płucz gardło słoną wodą

Jeśli cierpisz na silny ból gardła, najlepiej przepłukać gardło zamiast pić  wodę. Słona woda ma naturalne właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc rozluźnić tkanki w drogach oddechowych. Do słonej wody można również dodać trochę soku z cytryny. Kwas z cytryny pomaga zmniejszyć stan zapalny i zabić bakterie powodujące ból gardła.

Jedz potrawy, które działają kojąco

Chociaż nie jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie, spożywanie niektórych pokarmów może pomóc ukoić ból gardła. Od ciepłych zup po lody – istnieje wiele produktów, które złagodzą ból po paleniu.

Nawilżaj powietrze

Palący w pomieszczeniach są szczególnie narażeni na ból gardła. Gorące i suche powietrze w połączeniu z paleniem prawie zawsze powoduje ból gardła. Żeby nawilżyć powietrze warto uruchomić nawilżacz.

Zrób przerwę w paleniu

Jeśli często palisz marihuanę, a ból gardła się utrzymuje daj mu czas na regenerację. Zrób dłuższą przerwę od palenia. Może Ci się to nie podobać, ale przerwa pozwoli uporać się z dyskomfortem związanym z bólem gardła bo nie będziesz narażony na działanie substancji drażniących z dymu.

Zmień metodę konsumpcji

Palenie to bez wątpienia najpopularniejszy sposób konsumpcji marihuany. Istnieją jednak inne sposoby, które nie powodują bólu gardła. Waporyzacja jest znacznie zdrowsza od palenia i łagodniejsza dla Twojego gardła. Para ma znacznie niższą temperaturę niż dym i nie zawiera szkodliwych i drażniących substancji.


Źródło: happymd.org

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)