Rekreacja

Czy żucie łodyg marihuany powoduje haj?

Opublikowany: 3 sierpnia, 2022 godz. 3:14 pm przez / No Comments

Jeśli kiedykolwiek zabrakło Ci pąków do palenia, pewnie rozważałeś palenie, a może nawet żucie łodyg marihuany by osiągnąć haj. Nie fatyguj się – ani palenie ani żucie łodyg marihuany nie zapewni efektu psychoaktywnego.

Chociaż są tacy, którzy twierdzą, że żucie łodyg powoduje haj, jest to mit. Ci, którzy twierdzą, że odurzają się od żucia łodyg, najprawdopodobniej doświadczają efektu placebo.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Dlaczego żucie łodyg marihuany nie odurza?

Żucie łodyg marihuany da takie same efekty psychoaktywne jak jedzenie surowych pąków – żadne.

Po pierwsze, łodygi, jak każda inna część rośliny marihuany, muszą zostać poddane dekarboksylacji w celu aktywacji kannabinoidów, które następnie wywołują określone efekty.

Po drugie, łodygi mają tak mało THC, że trzeba by je spożywać w ogromnych ilościach, aby odczuć efekty. Jeśli w ogóle chcesz spożywać łodygi, musisz je najpierw dekarboksylować, a potem możesz wykorzystać jako dodatek do różnych potraw.

Łodygi marihuany mają wiele różnych zastosowań

Jak wspomniano, łodygi mają niewiele THC, więc osiągnięcie od nich haju jest trudne. Jeśli jednak masz sporo łodyg możesz je wykorzystać do zrobienia konopnej herbaty, masła konopnego, albo nalewki.

żucie łodyg marihuany to kiepski pomysł - lepiej zrobić z nich nalewkę Green Dragon

Przepis na słynną konopną nalewkę Green Dragon

Green Dragon to nalewka, którą z łatwością można przygotować w domu. Żeby ją zrobić potrzebne są kwiaty konopi, pąki albo liście oraz spirytus rektyfikowany.

Pierwszym krokiem jest wyparzenie materiału roślinnego gorącą wodą. Następnie materiał roślinny należy lekko wysuszyć i poddać dekarboksylacji. Po zakończeniu tego procesu i wystudzeniu materiał roślinny umieszcza się w hermetycznym słoiku i zalewa spirytusem, który musi go zakryć. Słoik należy szczelnie zamknąć i odstawić na minimum 2 miesiące w ciemne i chłodne miejsce. Po tym czasie, nalewka nabierze mocy. Nalewkę należy przecedzić przez gazę lub filtr do kawy, a następnie przelać do butelki z ciemnego szkła, co pozwoli jej na długo zachować swoje właściwości. Nalewkę aplikuje się podjęzykowo, a dawkowanie najlepiej zacząć od maksymalnie dwóch kropli.


Źródło: herbiesheadshop.com, faktykonopne.pl

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)