palenie łodyg marihuany
Rekreacja

Palenie łodyg marihuany – na jaki efekt można liczyć?

Opublikowany: 13 czerwca, 2022 godz. 9:39 am przez / No Comments

Przez cały okres wzrostu rośliny dzielnie podtrzymywały konopne pąki. Jednak po zbiorach nie bardzo wiadomo co z nimi zrobić. Jeśli zastanawiasz się, czy palenie łodyg marihuany – bo o nich mowa – ma sens, to nie jesteś sam. To pytanie bardzo często wpisywane jest w internetowych wyszukiwarkach.

Palenie łodyg marihuany – czy to ma sens?

Czy można palić łodygi marihuany? Pewnie, że można. Ale czy warto? Palenie łodyg z roślin konopi nie wywoła haju ze względu na znikomą ilość THC w tych częściach roślin. Zawartość tego związku wynosi zaledwie 0,03%. Zatem na haj nie ma co liczyć. Jednym słowem – można palić łodygi marihuany, ale po co?


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Jeśli jednak zdecydujesz się palić łodygi, prawdopodobnie doświadczysz kilku negatywnych skutków ubocznych związanych z paleniem, takich jak kaszel i ból gardła. Łodygi konopi są bardziej włókniste niż pąki rośliny, więc palą się intensywniej i wytwarzają ostrzejszy dym, który może również powodować ból głowy.

Dobra wiadomość jest taka, że chociaż palenie łodyg marihuany jest kiepskim pomysłem, to można je wykorzystać w inny, bardziej pożyteczny sposób. To w jaki sposób zużyjesz łodygi konopne zależy od tego ile ich posiadasz.

Do czego wykorzystać łodygi marihuany?

Zrób masło konopne

Jeżeli udało Ci się zgromadzić sporą ilość łodyg konopi, możesz dorzucić je do kwiatów, które po dekraboksylacji staną się składnikiem masła konopnego. Masło warto przygotowywać i mieć w zapasie, ponieważ jest podstawą wielu przepisów na pyszne dania i przekąski.

Konopne kosmetyki

Podobnie jak w przypadku masła konopnego, łodygi marihuany z powodzeniem można wykorzystać podczas tworzenia kosmetyków, np. maści konopnej. Tak jak poprzednio wymieszaj je z marihuaną, którą następnie nasycisz np. olej kokosowy. To podstawa wielu przepisów na domową maść konopną, czy balsam do ust.

Konopna herbata

Kolejny prosty sposób na wykorzystanie łodyg marihuany. Herbatę konopną warto zaparzyć kiedy dysponujesz niewielką ilością łodyg. Większość przepisów na herbatę konopną wymaga użycia jedynie około dwóch łyżeczek łodyg, a napój jest gotowy do wypicia w zaledwie 10 minut. Każdej filiżance można nadawać indywidualny charakter w zależności od dodatków, które zdecydujesz się użyć.

herbata konopna

Zrób konopny knot

Knoty konopne to świetne rozwiązanie dla każdego, kto lubi palić marihuanę, ale chce uniknąć wdychania butanu z zapalniczki. Aby zrobić własny knot, weź nóż i pokrój długą łodygę na kilka pasm, a następnie skręć je razem, tak jak tworzy się linę. Następnie zanurz w wosku pszczelim i pozostaw do wyschnięcia.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)