przepis na lody z marihuaną
Wiedza i Konopie

Lody z marihuaną na upały i poprawę humoru

Opublikowany: 14 czerwca, 2022 godz. 8:35 am przez / No Comments

Artykuły spożywcze z konopiami zyskały w ostatnich latach na popularności. I chociaż obecnie można kupić różne przysmaki z CBD lub przyrządzić pyszne potrawy z THC w domowym zaciszu to jest coś, czego w upalny dzień mało który miłośnik konopi by odmówił – lody z marihuaną.

Przygotowanie lodów z marihuaną nie wymaga żadnego drogiego ani specjalistycznego sprzętu, a kiedy już opanujesz podstawowy przepis, możesz zacząć eksperymentować z innymi składnikami według własnego uznania.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Po co robić lody z marihuaną skoro można wypalić zioło?

Rozdrabnianie idealnego pączka, palenie go i wypuszczanie chmury do nieba jest łatwe, szybkie i przyjemne. Jednak przysmaki z marihuaną to zupełnie inny klimat i doświadczenie haju. Wprawdzie na efekt spożycia marihuany trzeba poczekać nieco dłużej, ale trwa on dłużej przyjemnie ogarniając całe ciało. Ponadto artykuły spożywcze mogą być dobrą alternatywą dla osób, które starają się ograniczyć palenie lub szukają dyskretnego sposobu na używanie marihuany.

Podstawą lodów z marihuaną jest śmietana kremówka

W pierwszej kolejności marihuanę należy poddać dekarboksylacji. Proces ten polega na poddaniu marihuany działaniu ciepła, które aktywuje zawarte w niej składniki, przekształcając m.in. THCA w THC odpowiedzialne za haj.

Kolejnym krokiem jest połączenie śmietany kremówki z marihuaną. W przepisach ilość marihuany waha się od 1 do 2 gramów na 2 szklanki śmietanki. Ilość jakiej ostatecznie użyjesz zależy od odmiany oraz tolerancji THC. Moc używanej marihuany ma duże znaczenie – jeśli Twoja marihuana zawiera 24% THC, możesz chcieć użyć mniej niż w przypadku szczepu z 12% THC.

Dekarboksylowaną marihuanę umieść w rondelku ze śmietanką. Doprowadź całość do wrzenia, a następnie gotuj na wolnym ogniu przez około 45 minut do 2 godzin, pamiętając o regularnym mieszaniu, aby nic się nie przypaliło. Odcedź do słoika i wstaw do lodówki. Baza do przygotowania lodów jest gotowa. Jeśli ubijesz ją na sztywno możesz wykorzystać do ciast lub innych deserów.

Przepis na lody z marihuaną

Składniki:

  • 1 puszka słodzonego skondensowanego mleka
  • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
  • ¼ łyżeczki soli
  • 2 szklanki śmietanki połączonej z marihuaną

Jeśli chcesz nadać lodom niepowtarzalny charakter, możesz dodać trochę posiekanej czekolady, albo listki mięty. Trudno będzie także przejść obojętnie obok słonego karmelu…

Instrukcja krok po kroku

  1. Ubij skondensowane mleko, wanilię i sól w średniej misce.
  2. W osobnej misce, ubij mikserem na sztywno schłodzoną konopną śmietankę.
  3. Weź łopatkę i połowę bitej śmietany włóż do mieszanki mleka skondensowanego i mieszaj aż wszystko się połączy. Następnie powstałą mieszankę dodaj do reszty ubitej śmietany (nie odwrotnie!) i dobrze wymieszaj.
  4. Przełóż całość do pojemnika i mroź minimum 3 godziny.
  5. Gotowe!

Ile lodów z marihuaną można zjeść?

Jeśli chodzi o artykuły spożywcze, nie ma dokładnych wytycznych ile miligramów THC można przyjąć, a tym samym, jak dużą porcję lodów z marihuaną można zjeść. Pamiętaj jednak, że łatwo można przesadzić i zaliczyć bad trip, zwłaszcza, że efekt pojawia się z opóźnieniem.

Istotnym czynnikiem jest to, ile marihuany trafiło do śmietanki i jakie stężenie THC miały użyte konopie. Jeśli do przygotowania kremu użyłeś tylko 1 – 2 gramów marihuany, to w zależności od Twojej tolerancji jedna porcja prawdopodobnie nie będzie szczególnie mocna. Jeśli użyłeś 3 – 5 gramów, możesz spodziewać się znacznie mocniejszych efektów. Warto zatem zachować umiar i tak jak w przypadku wszystkich smakołyków – nie objadać się.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)