Pacjenci

Medyczna marihuana i kontrola policji

Opublikowany: 21 lipca, 2023 godz. 12:47 pm przez / No Comments

Posiadanie i używanie marihuany jest w Polsce nielegalne. Wyjątek stanowią pacjenci, którzy leczeni są legalną od 2017 roku marihuaną medyczną kupowaną w aptece. Medyczna marihuana może być zażywana przez pacjenta w dowolnym miejscu. Sam fakt, że medyczna marihuana jest legalna i została kupiona w aptece nie oznacza jednak, że ominie nas kontrola policji i niepotrzebny stres. 

Jak udowodnić, że susz który posiadasz to medyczna marihuana i jak przebiega kontrola policji?

Kontrola policji jest standardową czynnością, której nie trzeba się obawiać. Przede wszystkim zachowaj spokój. Poza tym współpraca i bycie uprzejmym z całą pewnością się opłacą. Na wszystkie zadawane przez funkcjonariuszy pytania odpowiadaj zgodnie z prawdą. Jako pacjent leczący się legalną marihuaną nie musisz się niczego obawiać bo nie jesteś przestępcą.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


badania nad marihuanaą w USA

Ważne żebyś miał przy sobie susz w oryginalnym opakowaniu aptecznym. Nigdy nie przesypuj go w woreczki czy słoiczka, gdyż może to sugerować używanie suszu do celów rekreacyjnych, nawet jeśli przeczy temu okazanie wszystkich dokumentów potwierdzających, że jesteś pacjentem medycznej marihuany, czyli:

  • imienną fakturę jako dowód zakupu medycznej marihuany
  • kopię recepty na podstawie której nabyłeś medyczną marihuanę
  • zaświadczenie potwierdzające, że jesteś pacjentem medycznej marihuany

Po okazaniu wszystkich wymienionych dowodów policjanci najpewniej zakończą czynności i pozwolą Ci odejść.

Czy posiadanie medycznej marihuany może zostać uznane za przestępstwo?

Istnieją pewne sytuacje, w których policja może mieć wątpliwości co do rzeczywistego przeznaczenia posiadanego przez Ciebie suszu, czyli sugerujące, że popalasz zioło rekreacyjnie zamiast używać go do celów leczniczych.

Podejrzenia budzić może np. okazanie recepty na susz wystawionej ponad 30 dni wcześniej i jednoczesne posiadanie marihuany w nienaruszonym opakowaniu. Może być też odwrotnie i wyglądać tak samo podejrzanie – okazanie recepty wystawionej dzień wcześniej i prawie puste opakowanie marihuany.

medyczna marihuana i kontrola policji

Warto tez pamiętać, że ilość marihuany jaką możemy posiadać zależy od wpisu na recepcie. W sytuacjach budzących wątpliwości policjantów może dojść do zarekwirowania marihuany, a nawet do przeszukania mieszkania.

Planujesz podróż? Legalność medycznej marihuany w Polsce nie oznacza, że można ją ot tak zabrać ze sobą wszędzie. W każdym kraju obowiązują inne przepisy, z którymi najlepiej zapoznać się jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Informacja ile medycznej marihuany można zabrać ze sobą w podróż i do jakich krajów pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnego stresu i nieprzyjemności.


Źródło: medicana.pl, weedweek.pl

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)