Wiadomości

Konopie indyjskie w ogródku w Iławie i Rzeszowie

Opublikowany: 20 lipca, 2023 godz. 4:26 pm przez / No Comments

W ostatnich dniach iławscy kryminalni ujawnili w ogródku 51 – letniej mieszkanki powiatu konopie indyjskie. Nielegalną uprawę odkryto także w ogródku 33 – latka z Rzeszowa.

Konopie indyjskie w ogródku w Iławie

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego iławskiej jednostki policji ustalili, że w jednym z mieszkań w powiecie mogą być uprawiane konopie. Udali się pod wskazany adres. Nielegalna plantacja marihuany to jednak nie wszystko co znaleźli.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


“Okazało się, że w ogródku 51-latki rosły konopie indyjskie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne narkotyki w miejscu zamieszkania kobiety. Funkcjonariusze w jej domu znaleźli jeszcze dwa worki jutowe oraz dwa słoiki z zawartością suszu roślinnego. Było to prawie 5,6 kg marihuany.” – podała st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP w Iławie.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za samo posiadanie znacznej ilości narkotyków przewiduje dla kobiety karę do 10 lat pozbawienia wolności. 

Konopie indyjskie w ogródku w Iławie i Rzeszowie

Policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju dla mieszkańca Rzeszowa

Informację o tym, że w jednym z mieszkań mogą znajdować się narkotyki otrzymali także policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Policjanci udali się pod wskazany adres i  ich przypuszczenia się potwierdziły – 33-letni mężczyzna prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich w ogródku, gdzie rósł jeden z krzewów. 10 innych było przechowywanych w pojemnikach w domu 33 – latka. Za pomocą wstępnych badań potwierdzono, że jest to marihuana.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w postaci suszu ziela konopi innych niż włókniste oraz uprawę konopi innych niż włókniste. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Źródło: ilawa.policja.gov.pl, podkarpacka.policja.gov.pl

 

 

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)