Wiadomości

Konopie indyjskie w ogródku w Iławie i Rzeszowie

Opublikowany: 20 lipca, 2023 godz. 4:26 pm przez / No Comments

W ostatnich dniach iławscy kryminalni ujawnili w ogródku 51 – letniej mieszkanki powiatu konopie indyjskie. Nielegalną uprawę odkryto także w ogródku 33 – latka z Rzeszowa.

Konopie indyjskie w ogródku w Iławie

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego iławskiej jednostki policji ustalili, że w jednym z mieszkań w powiecie mogą być uprawiane konopie. Udali się pod wskazany adres. Nielegalna plantacja marihuany to jednak nie wszystko co znaleźli.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl


“Okazało się, że w ogródku 51-latki rosły konopie indyjskie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne narkotyki w miejscu zamieszkania kobiety. Funkcjonariusze w jej domu znaleźli jeszcze dwa worki jutowe oraz dwa słoiki z zawartością suszu roślinnego. Było to prawie 5,6 kg marihuany.” – podała st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP w Iławie.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za samo posiadanie znacznej ilości narkotyków przewiduje dla kobiety karę do 10 lat pozbawienia wolności. 

Konopie indyjskie w ogródku w Iławie i Rzeszowie

Policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju dla mieszkańca Rzeszowa

Informację o tym, że w jednym z mieszkań mogą znajdować się narkotyki otrzymali także policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Policjanci udali się pod wskazany adres i  ich przypuszczenia się potwierdziły – 33-letni mężczyzna prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich w ogródku, gdzie rósł jeden z krzewów. 10 innych było przechowywanych w pojemnikach w domu 33 – latka. Za pomocą wstępnych badań potwierdzono, że jest to marihuana.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w postaci suszu ziela konopi innych niż włókniste oraz uprawę konopi innych niż włókniste. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Źródło: ilawa.policja.gov.pl, podkarpacka.policja.gov.pl

 

 

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)