Rekreacja

Knot konopny jako lepsza alternatywa zapalniczki

Opublikowany: 13 lipca, 2022 godz. 5:14 am przez / No Comments

Knot konopny to zwinięte włókna konopne pokryte warstwą wosku pszczelego. Wolno się spala i jest ekologiczny, dzięki czemu często wybierany jest do palenia z bonga, fajki, czy jointa. To jednak nie koniec jego zastosowań.

Dlaczego knot konopny jest lepszy od zapalniczki?

Kiedy używasz zapalniczki butanowej do rozpalenia materiału roślinnego, gaz butanowy powoduje, że płomień pali się w bardzo wysokiej temperaturze. Podczas wdechu dym jest znacznie gorętszy i przenosi butan do płuc, a cały proces spala więcej kannabinoidów i terpenów.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Używając zapałek, również wdychasz coś więcej zamiast czystego dymu – mieszankę kleju, drewna i chemikaliów. Podczas gdy zapalniczki butanowe i zapałki są wygodniejszymi sposobami rozpalania zioła, to niektórzy jednak wolą chronić swoje płuca przed szkodliwymi substancjami.

Surowy knot konopny pokryty woskiem pszczelim oferuje powolne spalanie całkowicie naturalnych materiałów, które zdaniem wielu użytkowników dają czystszy smak konopi niż zapalniczka lub zapałka. Niektórzy wolą również używać knotów konopnych, ponieważ jest to bardzo łatwe. Płomień na nici surowego knota konopnego nie zgaśnie, a przy tym łatwo jest utrzymać pączek przy wolno palącym się kawałku sztywnego sznurka.

Warto wspomnieć, że używanie knota konopnego zapewnia bardziej aromatyczne uderzenie. Może nawet zmaksymalizować efekt palenia. Dlaczego? Jego płomień nie spala takiej samej ilości terpenów i kannabinoidów, jak inne źródła ognia. To tak samo jak wielu palaczy jointów lubi używać papieru konopnego do ich zwinięcia. Bibułki konopne zapewniają czystsze i bardziej równomierne palenie, które nie uwalnia tych samych substancji rakotwórczych ani chemicznych, co inne bibułki.

Jak używać knota konopnego?

Najpierw odklej taśmę zabezpieczającą i odwiń kawałek knota konopnego. Zwitek jest bardzo długi więc uważaj, żeby się nie rozwinął cały i nie poplątał. Knot konopny jest nieco lepki z powodu wosku pszczelego, więc staraj się przechowywać go w czystym miejscu, w którym nie będzie osiadał na nim kurz i inne zanieczyszczenia.

Koniec knota zapal za pomocą zapalniczki lub zapałki. Tak, wyjaśniliśmy, że te źródła ognia są niewskazane. Jednak w tym przypadku odpalamy knot by zainicjować proces jego spalania. Część knota konopnego, która dotyka butanu natychmiast się spali, a reszta pozostanie wolna od chemikaliów.

knot konopny

Daj płomieniowi chwilę, by się dobrze rozpalił, co pozwoli także usunąć wszelkie ślady chemikaliów. Gdy uzyskasz delikatny, równomierny płomień, użyj go, aby rozpalić marihuanę. W przypadku jointa podpal jego skręcony koniec i zaciągnij się w taki sam sposób jak robisz to przy użyciu zapalniczki. W przeciwieństwie do zwykłego sznurka knot konopny zachowuje swój kształt, gdy go trzymasz, więc jego użytkowanie jest proste. Jeśli używasz bongo lub fajki umieść końcówkę knota w misce. Jeśli chcesz, możesz go w niej zostawić, aby utrzymać gładkie, równomierne palenie.

Kiedy skończysz używać knota konopnego, zgaś go, zanurzając końcówkę w wodzie lub ściskając zwilżonymi opuszkami palców. Pozwól mu ostygnąć, a następnie zawiń go i zabezpiecz, co ułatwi prawidłowe przechowywanie aby zapewnić bezpieczne i efektywne przechowywanie.

Do czego jeszcze służy knot konopny?

Użyteczność knota konopnego wykracza daleko poza palenie marihuany. Dzięki powłoce z wosku pszczelego knot konopny może być używany do wyrobu świec, a także do rozpalania pieców i ognisk.

Jest to również popularny produkt w świecie rzemiosła. Ludzie cenią jego organiczny wygląd, żywy brązowy kolor i trwałość. Rzemieślnicy używają konopi do robienia biżuterii, oprawiania albumów, robienia makramy, a nawet do pakowania prezentów. Czy wiesz, że knot konopny ma zastosowanie także w ogrodnictwie? Ogrodnicy używają go do przywiązywania roślin do palików.


Źródło: weedmaps.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)