papierosy CBD
Rekreacja

Co to jest sploof? Gadżet dla palących zioło w domu

Opublikowany: 14 lipca, 2022 godz. 10:13 am przez / No Comments

Nie ma nic bardziej charakterystycznego podczas palenia marihuany w pomieszczeniu niż dym i konopny aromat. Nie bez powodu wiele osób stara się szybko go pozbyć. Wydaje się, że najprostszym co można robić podczas palenia jest wydmuchiwanie dymu za okno. To jednak nie gwarantuje pełnej dyskrecji. Na szczęście istnieje poręczne ‘urządzenie’, które minimalizuje zapach konopi podczas palenia. To sploof.

Sploof? A cóż to takiego?

Być może słyszysz to pojęcie po raz pierwszy i zastanawiasz się co to jest sploof. Sploof to swego rodzaju ‘zasłona’ dla dymu powstającego podczas palenia marihuany. Ma cylindryczny kształt i wykorzystuje materiał filtrujący do usuwania z wdmuchiwanego do niego dymu cząstek odpowiedzialnych za zapach.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Jak zrobić sploof?

Możesz stworzyć sploof, używając różnych materiałów. Wszystko zależy od Twojego budżetu, konkretnych potrzeb filtrowania i ostatecznej trwałości. Wszystkie sploofy działają na tych samych zasadach. To rura z otworami po obu stronach wypełniona materiałem filtrującym. Materiał filtrujący jest tu kluczowy, ponieważ to on zatrzymuje zapachy.

Wielu palaczy konstruuje swoje sploofy wykorzystując najprostsze materiały – tubę po papierze toaletowym, ręcznik papierowy, czy chusteczki zapachowe do suszarek – podczas gdy inni, którzy chcą mieć filtr o większej trwałości, wybierają węgiel aktywny.

Niezależnie od tego jakie materiały masz pod ręką, sploof zrobisz w kilku prostych krokach. Jeśli używasz plastikowej butelki, użyj nożyczek, aby odciąć górną i dolną część. Jeśli używasz tuby po papierze toaletowym masz gotową podstawę.

co to jest sploof

Następnie weź np. pachnące chusteczki do suszarek i włóż je do tuby. Nie ma potrzeby ich upychania. Trzy do pięciu sztuk powinno odpowiednio zamaskować zapach konopi. Jedną chusteczkę nałóż również na jeden z otworów i zabezpiecz dookoła taśmą, sznurkiem lub gumką recepturką. Gotowe! Teraz, gdy będziesz palić marihuanę, wydmuchuj dym przez sploof przykładając usta do otworu w tubie bez chusteczki.

Podsumowanie

Sploofy nie są w stanie usunąć 100% zapachu marihuany, ale w znacznym stopniu go niwelują. Niezależnie od tego, czy tam gdzie mieszkasz marihuana jest legalna i czy lubisz jej zapach, z pewnością to, że palisz zioło może przeszkadzać komuś z Twojego otoczenia. Sploof to proste narzędzie, które ograniczy niechciane zapachy i pozwoli Ci w spokoju cieszyć się ulubionym pąkiem.


Źródło: weedmaps.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)