Wiadomości z Polski

Pierwsza w Polsce Uprawa Medycznej Marihuany

Opublikowany: 12 stycznia, 2024 godz. 3:18 pm przez / No Comments

Jakub Lachowski – przedstawiciel firmy Plantalux w dn. 12.01.2024r. na swoim profilu w Linkedin opubikował informacje o tym, że Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał pierwsze w Polsce zezwolenie na uprawę konopi innych niż włókniste oraz zbiór ziela konopi innych niż włókniste w celu wytwarzania surowca farmaceutycznego. Oznacza to, że w końcu po wielu latach zostanie uruchomiona produkcja medycznej marihuany na terenie Polski.

W grudniu 2023 roku Główny Inspektor Farmaceutyczny wydaje pierwsze w historii Polski zezwolenie na uprawę konopi innych niż włókniste oraz zbiór ziela konopi innych niż włókniste w celu wytwarzania surowca farmaceutycznego. Obiekt znajdujący się w województwie Lubelskim przeszedł pozytywnie weryfikację dokumentacji oraz spełnia wymogi bezpieczeństwa z ustawy z dnia 24 marca 2022 – Jakub Lachowski

Firma Plantalux wraz z Instytutem Biotechnologii Przemysłu Rolno – Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego PIB oraz wraz z zespołem Cannabisland to pierwsze w Polsce podmioty, którym można pogratulować zatwierdzonego przez GIF zezwolenia na uprawę medycznej marihuany.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Czy i kiedy pojawi się susz konopi indyjskich uprawiany przez w/w przedmioty dowiemy się z upływem czasu.

Jarosław Stadnik
Latest posts by Jarosław Stadnik (see all)