Rekreacja

Kief – czym jest pyłek z marihuany i jak go zebrać?

Opublikowany: 29 czerwca, 2022 godz. 6:06 am przez / No Comments

Jeżeli kiedykolwiek przyglądałeś się pączkom marihuany z bliska, z pewnością zwróciłeś uwagę na maleńkie kryształki przypominające drobinki cukru, które go pokrywają i lepią się do palców. Ta błyszcząca powłoka, określana jako kief gdy odpadnie z kwiatu, nie jest tylko ozdobą — jest podstawą tego, co sprawia, że konopie działają.

Co to są trichomy?

Kryształy, które pokrywają kwiat konopi oraz zewnętrzną część niezliczonych innych gatunków roślin nazywane są trichomami. Oglądane pod mikroskopem, mają nieziemski wygląd – jak małe galaretowate grzybki z okrągłymi kapeluszami i cienkimi, wąskimi szypułkami.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Trichomy na konopiach to gruczoły żywiczne, które zawierają większość kannabinoidów i terpenów rośliny. Jednym z zadań trichomów jest wytwarzanie żywicy, która chroni roślinę przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi i grzybami oraz wywołuje silny efekt psychoaktywny, który odstrasza roślinożerców.

Kiedy trichomy wysychają i opadają z wysuszonych pąków i liści rośliny konopi stają się tzw. kiefem – wyschniętymi, sproszkowanymi kryształkami żywicy.

Jak zebrać kief z konopi?

Kiedy zaczniesz przełamywać pączek dobrze wysuszonego kwiatu konopi zauważysz, że żywica przykleja się do palców, a na tackę sypie się kief. Najczęściej najwięcej kiefu zbiera się w grinderze, czyli młynku do suszu.

Najlepsze są młynki wielokomorowe, które mają drobne sito i oddzielną komorę pod nim, do której podczas mielenia przesiewany jest kief. Ale nawet najprostszy młynek gromadzi kief, jeśli używasz go regularnie i rzadko czyścisz. Kief przykleja się do ścianek i zębów młynka. Żeby łatwiej go od nich odczepić można umieścić młynek na noc w zamrażarce. Po wyjęciu potrząśnij nim i stuknij kilka razy o blat.

Do czego wykorzystuje się kief?

Najbardziej znanym, uświęconym tradycją zastosowaniem kiefu jest robienie haszyszu. Kief, który został wyekstrahowany z rośliny zostaje sprasowany w skoncentrowaną formę.

Kief jest także świetnym dodatkiem do jointa, dzięki czemu moc Twojej sesji zdecydowanie wzrośnie. Można dodać go do suszu umieszczanego w misce lub zawijanego w bletkę. Innym sposobem na wykorzystanie kiefu do palenia jest zwilżenie zewnętrznej strony jointa, a następnie obtoczenie go w kiefie.

Jeśli masz pod ręką większą ilość marihuany i trochę oleju z haszyszu, możesz wykorzystać kief by stworzyć własne księżycowe skały, czyli tzw. Moon Rocks. Ze względu na swoją konsystencję i moc, kief może być z łatwością użyty do przygotowania artykułów spożywczych. Pamiętaj jednak o dekarboksylacji.

kief wykorzystywany jest do produkcji haszyszu

Czy kief powoduje silniejszy haj?

Wszystko zależy od tego, z jakich roślin konopi pochodzi. Czy jest to odmiana o wysokiej zawartości THC, czy raczej stężenie tego związku jest znikome. Gram kiefu będzie zwykle zawierał znacznie więcej THC niż gram kwiatu konopi, chociaż prawdopodobnie nie będziesz palił całego grama kiefu za jednym razem. Podsumowując, dodanie kiefu do palenia ma zapewnić silniejszy efekt niż sam kwiat konopi, dlatego niedoświadczeni palacze powinni używać go z umiarem.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)