Rekreacja

Wypicie wody z bonga – czy powoduje haj?

Opublikowany: 30 czerwca, 2022 godz. 11:43 am przez / No Comments

Zastanawiałeś się kiedyś, czy wypicie wody z bonga może wywołać haj? Niektórzy twierdzą, że cząsteczki zioła, które wpadają do wody podczas palenia, po dostaniu się do organizmu wywołają odurzenie. Ile w tym prawdy?

Jaką rolę pełni woda w bongo?

Bongo wykorzystuje wodę do odfiltrowywania potencjalnie szkodliwych chemikaliów, abyś nie wdychał ich, gdy się zaciągasz. Ze względu na swoją funkcję filtrowania woda w bongo szybko się brudzi i może zaszkodzić jeśli ją wypijesz.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Wypicie wody z brudnego bonga sprawi, że się rozchorujesz

Brudna woda może wywołać objawy żołądkowo – jelitowe, ponieważ zawiera grzyby, pleśń, drożdże i inne mikroorganizmy. W dodatku ma paskudny smak. Wody z bonga nie powinno się nawet używać do podlewania roślin, ponieważ naraża je to na wystąpienie pleśni.

Biorąc pod uwagę wszystkie możliwe substancje, które mogą czaić się w wodzie z bonga, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli ją wypijesz to zachorujesz.

Czy wypicie wody z bonga powoduje haj?

Wbrew krążącym teoriom, wypicie wody z bonga nie da Ci przyjemności i nie wywoła haju. Pomysł, że można się odurzyć, pijąc brudną wodę z bonga, jest tak samo absurdalny jak robienie tego. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że THC jest prawie całkowicie nierozpuszczalny w wodzie.

Ponadto zioło, które wpada do wody, nie ulega spaleniu. Dekarboksylacja jest niezbędnym procesem, bez którego marihuana nie wywoła haju. Niezbędne jest ciepło, pod wpływem którego THCA przekształci się w THC.

Powszechnym błędnym przekonaniem dotyczącym marihuany jest to, że jest naturalnie bogata w THC (tetrahydrokannabinol), związek psychoaktywny, który jest odpowiedzialny za haj. Ta teoria doprowadziła do tego, że nadal wielu ludzi wierzy w to, że jedzenie surowej marihuany powoduje lepszy haj niż palenie jointa, ponieważ THC wchłaniane jest bezpośrednio przez wyściółkę żołądka.

Marihuana jest naturalnie bogata w THCA (kwas tetrahydrokannabinolowy), a nie w THC. Jak wspomniano wcześniej, aby obojętne THCA mogło zostać przekształcone w psychoaktywne THC, materiał roślinny musi najpierw zostać poddany dekarboksylacji – wystawiony na działanie ciepła.

czy wypicie wody z bonga powoduje haj

Dlaczego należy regularnie czyścić bongo?

Każdej sesji z użyciem bonga powinna towarzyszyć czysta woda. Używanie tej samej wody wielokrotnie jest złym pomysłem zwłaszcza, jeśli stała się już mętna. Ta mętna warstwa, znana jako biofilm, może ukrywać patogeny, takie jak paciorkowiec, E. coli i mączniak czarny.

Musisz również regularnie czyścić bongo, najlepiej po każdym użyciu. Podczas czyszczenia bonga wymagana jest cierpliwość, ponieważ może to być trudne zadanie ze względu na lepką żywicę. Częste czyszczenie bonga może pomóc zaoszczędzić czas, ponieważ pozostałości są mniej trudne do usunięcia.

Używanie za każdym razem świeżej wody i utrzymywanie bonga w czystości nie tylko zapewni zdrowsze wrażenia z palenia, ale może również wydłużyć żywotność sprzętu. Dobrej jakości, dobrze utrzymane bongo może służyć latami.


Źródło: weedmaps.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)