Rekreacja

Fajka Chillum – wyższy poziom rytualnego palenia

Opublikowany: 26 stycznia, 2023 godz. 2:44 pm przez / No Comments

Fajka Chillum to prosta stożkowa rurka z pokaźnym cybuchem na jednym końcu i ustnikiem na drugim. Jest to tradycyjna hinduska fajka do palenia ziół, której używano już w XVIII wieku. Do krajów zachodnich dotarła w latach 60. ubiegłego wieku.

Wszechstronność i przystępna cena chillum sprawia, że jest ona dobrym wyborem do codziennego użytku

Chillum to coś więcej niż fajka one – hitter bo jej szeroki cybuch może pomieścić więcej zioła niż można sobie wyobrazić. Pozwala kultywować tradycję, a jednocześnie dostarcza konsumentom wyjątkowych doznań.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Pierwsze tego typu fajki były długimi drewnianymi rurkami przypominającymi trzcinę lub wydrążone pędy bambusa. Używane były przez hinduskich mnichów i innych świętych w Indiach do haszyszu i konopi indyjskich podczas ceremonii religijnych.

Dziś budowę chillum najczęściej charakteryzuje prostota, ale fajka stanowi jednocześnie idealne podłoże do nanoszenia wzorów i detali przez różnych artystów, którzy zmieniają ją w dzieło sztuki.

Podstawową różnicą między fajką one – hitter a chillum jest długość fajki. One – hitters są krótkie i z reguły jednorazowe. Fajka chillum jest dłuższa i bardziej ozdobna, ale przez lata przystosowano ją do tego była bardziej przenośna i kompaktowa.

fajka chillum

Rodzaje fajek chillum

Chillum występuje w kilku różnych ogólnych typach i może być wykonana z różnych materiałów, przez co zaspokoi potrzeby prawie każdego palacza. Większość fajek zrobionych jest ze szkła, ale zaleca się wybranie materiału, który będzie najlepiej pasował do rodzaju palenia.

Najpopularniejsze są szklane fajki, które z reguły są kolorowe lub mają jakiś wzór. Silikonowe chillum to dobra opcja dla osób, które często tłuką akcesoria do palenia. W tym przypadku cybuch jest szklany, ale reszta chillum silikonowa. Tu także mamy do czynienia z mnogością wzorów i kolorów. Chillum wykonane z drewna nie są tak powszechne, ale nadal dostępne. Wyglądają jak starożytne i ceremonialne fajki. Palenie z nich może być trudniejsze, ale mają swój naturalny i historyczny urok.

Fajki bambusowe są prawdopodobnie najstarszymi i najłatwiejszymi w użyciu i są również większe od tych szklanych. To sprawia, że podczas palenia dym jest przechowywany w dużej centralnej rurze, dopóki nie wciągniesz go całego na raz. Fajki bambusowe są tanie i można je z łatwością wykonać samodzielnie.

Korzyści z palenia z chillum

Chillum zapewnia aromatyczne i bezpośrednie uderzenie. Niefiltrowany dym ma większą moc, a krótki dystans, jaki pokonuje sprawia, że szybko poczujesz aromaty. Chillum bez problemu mieści się w kieszeni, torebce czy plecaku i jest łatwe w czyszczeniu, nawet patyczkiem. Jego cena nie jest wygórowana, a mnogość wzorów i kolorów uprzyjemnia palenie.

Jak palić z chillum?

Chillum to jedna z najłatwiejszych w użyciu fajek ze względu na ich prosty kształt. Pakujesz zioło, a następnie przykładasz ustnik do ust i zaciągasz się, zapalając materiał roślinny. W chillum nie ma sprzęgła, więc zapewnia szybkie i proste uderzenie. Jedno nabicie zwykle wystarcza na kilka uderzeń, co sprawia, że chillum to idealne rozwiązanie na wspólne palenie.


Źródło: 420science.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)