Rekreacja

Jak pachnie marihuana przed i po paleniu i co na to wpływa?

Opublikowany: 25 stycznia, 2023 godz. 3:54 pm przez / No Comments

Marihuana może być konsumowana na wiele sposobów, ale najbardziej znaną jest palenie. W tym celu można zrobić z niej skręta, nabić nią fajkę, czy palić z bongo. Zioło pachnie charakterystycznie i  wielu doświadczonych użytkowników wyczuwa je na odległość, ale jeśli nie masz z nim do czynienia na co dzień możesz nie orientować się jak pachnie marihuana, zwłaszcza, że jej zapach przed i po paleniu jest zupełnie inny.

Jak pachnie marihuana i od czego zależą nuty zapachowe?

Głównym czynnikiem wpływającym na zapach konopi jest jej „wiek”, czyli czas, w którym roślina jest zbierana. Konopie zbierane na wczesnym etapie swojego cyklu życiowego, mają łagodniejszy, mniej sosnowy i „skunksowy” zapach. Brzmi to dziwnie, ale najlepiej obrazuje zapach zioła. Im starsza roślina tym zapach jest silniejszy.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Terpeny to związki organiczne występujące we wszystkich roślinach, w tym w marihuanie. To właśnie one nadają marihuanie jej zapach. Jednym z najpopularniejszych z nich jest mircen, który znajduje się również w tymianku, mango, trawie cytrynowej i chmielu. To właśnie mircen odpowiada za skunksowy zapach zioła.  Inne terpeny to np. limonen, czy pinen, który nadaje odmianom charakterystyczny zapach sosny.

jak usunąć zapach marihuany z ubrań

Zapachy Cannabis indica i Cannabis Sativa

Dwa najpopularniejsze szczepy roślin konopi indyjskich to konopie Indica i Sativa. Przez dziesięciolecia botanicy i koneserzy marihuany twierdzili, że Indica i Sativa to wyraźnie różne gatunki. Badania pokazują różnicę w ich korzyściach terapeutycznych, więc nie jest niespodzianką, że profile zapachowe także się różnią. Odmiana indica pachnie cierpko, podczas gdy sativa bardziej pikantnie lub słodko.

Mimo to wydaje się, przynajmniej niektórym ekspertom, że nie da się wyczuć różnicy między odmianami Indica i Sativa. Jednym z powodów jest to, że istnieje wiele hybrydyzacji między tymi dwoma konkretnymi szczepami.

Jak pachnie marihuana podczas zakupu?

Konsumenci konopi opisują zapach rośliny jako ziemisty, drzewny i ziołowy. Czasami aromaty roślin zawierają nuty cytryny, jabłka, śliwki lub oleju napędowego. Zapach suchej marihuany jest znacznie bardziej ostry niż niektórych innych suchych roślin.

jak pachnie marihuana

Jak pachnie zioło podczas palenia?

Zapach marihuany może wnikać w ubrania, włosy, a nawet skórę. Dym podczas palenia może również wzmacniać naturalne zapachy ciała, takie jak pot. Zapach zioła łączy się to również z zapachem ognia, samego dymu, popiołu i palonej bletki.

Jak pachnie haszysz?

Haszysz to skoncentrowany produkt z konopi indyjskich. Wykonany jest ze sprasowanej żywicy rośliny konopi. To dlatego dym z haszyszu pachnie jak dym z konopi indyjskich z bardziej ziemistym zapachem zmieszanym z nutą ognia i popiołu.

Czy syntetyczna marihuana ma jakiś zapach?

Syntetyczne zioło jest produkowane w laboratorium i mieszane z innymi pierwiastkami chemicznymi. Nie ma nic wspólnego z rośliną konopi. Syntetyczna marihuana może zawierać praktycznie każdy rodzaj substancji chemicznych, przez co nie ma znormalizowanych nut zapachowych.


Źródło: lookah.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)