Wiadomości

Na widok policjantów połknął marihuanę i się zakrztusił

Opublikowany: 24 stycznia, 2023 godz. 6:15 am przez / No Comments

W sobotni wieczór policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu spokoju. Chodziło zbyt głośną muzykę puszczaną w jednej z piwnic w centrum miasta. Na widok policjantów jeden z przebywających w piwnicy mężczyzn połknął marihuanę zawiniętą w folię i się zakrztusił. Miał dużo szczęścia bo ta historia mogła się skończyć tragicznie.

Wyczuć można było nie tylko nadchodzące kłopoty

“Funkcjonariusze już schodząc do piwnicy poczuli charakterystyczny zapach marihuany. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn, z których jeden dziwnie się zachowywał. Widać było, że próbuje coś połknąć. W pewnym momencie zaczął się krztusić.” – informuje Komenda Miejska Policji w Lublinie

Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła 28 – letniego mężczyznę do szpitala. Z jego przełyku lekarze wyjęli marihuanę owiniętą w folię. Policjanci przeszukali miejsce jego zamieszkania, gdzie znaleźli kilka dodatkowych porcji marihuany.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Mężczyzna przyznał się do postawionych zarzutów i odpowie za posiadanie marihuany. Za ten czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

na widok policjantów połknął marihuanę

To nie pierwszy raz kiedy ktoś połknął marihuanę na widok policjantów, czy Straży Miejskiej

W lipcu pisaliśmy o interwencji Straży Miejskiej na warszawskich bulwarach. Wówczas siedzący na schodkach mężczyźni palili zioło. Przyciągnięci charakterystycznym zapachem marihuany strażnicy ruszyli w ich stronę. Wtedy jeden z mężczyzn połknął skręta. Mężczyzna miał podwójnego farta – nie zakrztusił się, ani nie został ukarany, ponieważ nie posiadał przy sobie żadnych zabronionych substancji.

Rafał z Legionowa nie miał tyle szczęścia

W marcu 2015 roku 19 – letni Rafał z Legionowa także próbował połknąć zawiniątko z marihuaną. Niestety, utkwiło w tchawicy i chłopak zaczął się dusić. Po kilku minutach upadł i stracił przytomność. Pomimo podjętej przez policjantów reanimacji i pomocy medyków Rafała nie udało się uratować. Ta sprawa wzbudziła wiele kontrowersji i wywołała dwudniowe zamieszki.


Źródło: polsatnews.pl

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)