Rekreacja

Sposoby na naturalny haj bez efektu odurzenia [CZ.2]

Opublikowany: 23 stycznia, 2023 godz. 4:08 pm przez / No Comments

Podczas gdy konopie indyjskie są popularne na całym świecie ze względu na to, że zapewniają wszechstronny i relaksujący haj, istnieje wiele innych sposobów na osiągnięcie podobnego efektu. Oto kolejne sposoby na naturalny haj, a zatem alternatywa dla konopi indyjskich bez efektu odurzenia.

Medytacja, ćwiczenia – jakie są inne sposoby na naturalny haj bez efektu odurzenia?

Seks i tantra

Mówi się, że podczas orgazmu wiele części mózgu tymczasowo się wyłącza, a chwile bezpośrednio po seksie i osiągnięciu orgazmu można łatwo opisać jako spokojne, relaksujące i regenerujące. Dla wielu osób to uczucie jest już dość głębokie i porównywalne z uczuciem bycia na haju. Praktyki takie jak tantra mogą jednak jeszcze bardziej wzmocnić to uczucie. Techniki tantryczne często wykorzystują złożone pozycje, które prowokują wysiłek mięśni i pomagają ukierunkować oddychanie, aby zaszczepić stan podobny do głębokiej medytacji.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Post

O poście najczęściej myślimy w kontekście elementu diety, czy detoksykacji. Od dawna odgrywa on jednak rolę w praktyce duchowej. Niektórym osobom post może pomóc w wyznaczeniu ścieżki do głębszego połączenia z umysłem i ciałem, podczas gdy dla innych może służyć jako rodzaj regularnego oczyszczania. Niektórzy ludzie używają postu jako metody leczenia, aby pomóc w żałobie lub uzależnieniu. Post pomaga organizmowi oczyścić się z toksyn, zwiększa metabolizm, wpływa na redukcję masy ciała i przywraca równowagę cukru we krwi.

sposoby na naturalny haj

Adrenalina

Czy kiedykolwiek skakałeś na bungee lub jeździłeś na rowerze górskim po ekstremalnych ścieżkach? Jeśli tak, będziesz dokładnie wiedział, dlaczego umieściliśmy tego rodzaju działania na tej liście. Ekscytujące zajęcia i sporty ekstremalne uruchamiają jeden z najstarszych procesów chemicznych w organizmie człowieka — przypływ adrenaliny.

Skakanie z klifu, zjeżdżanie z góry na rowerze, nurkowanie w jaskiniach i wiele innych sportów ekstremalnych wyzwala reakcję, która wywołuje rodzaj naturalnego haju charakteryzującego się wzrostem ciśnienia krwi, niekiedy zawrotów głowy, wyostrzenia zmysłów, napływu energii i zmniejszania bólu.

Jedzenie określonych produktów

Czasami doświadczanie naturalnego haju jest tak proste, jak zamówienie kawy lub kęs naturalnego kakao. Które pokarmy są w stanie wywołać naturalny haj?

Kawa

Kawa jest łagodnym środkiem pobudzającym, który pomaga zwiększyć czujność, koncentrację i nasze zmysły. Potrzebujesz odrobiny „szumu”? Filiżanka espresso może być wszystkim, czego Ci trzeba.

Surowa koka

Żucie suszonych liści koki (liści używanych do produkcji kokainy) jest powszechną praktyką w wielu częściach Ameryki Południowej. Podobnie jak kawa, koka jest łagodnym środkiem pobudzającym, który może pomóc zmniejszyć nudności, przyspieszyć metabolizm lub zmniejszyć zmęczenie oraz poprawić koncentrację, ale uwaga! W większości krajów, także w Polsce, liście koki są zakazane!

Surowe kakao

Zznane również jako ceremonialne kakao bogate jest w teobrominę. Picie naturalnego kakao wytwarza holistyczny szum, często opisywany jako podobny po wypiciu kawy, ale mniej „trzęsący”. W dużych dawkach ceremonialne kakao może wywołać silną euforię, podobną do euforii biegacza.

Ostra papryka

Jedzenie ostrej papryki wyzwala przypływ endorfin, co może wywołać krótkotrwałą euforię lub poprawę nastroju. Papryczki chilli zawierają również kapsaicynę, która ma właściwości przeciwbólowe.


Źródło: zamnesia.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)