Rekreacja

Ból głowy po paleniu marihuany

Opublikowany: 6 czerwca, 2023 godz. 1:44 pm przez / No Comments

Prawdopodobnie wszyscy jesteśmy zaznajomieni ze skutkami ubocznymi zioła, ale niewiele mówi się o tym, że niekiedy po paleniu marihuany może wystąpić ból głowy.  Dostępnych jest mało dowodów na ten temat, ale niektórzy użytkownicy konopi faktycznie zgłaszają okropne bóle głowy po paleniu trawki. Jaka jest ich przyczyna?

Ogólnie rzecz biorąc, z lat badań wiemy, że konopie indyjskie są roślinami nietoksycznymi w przeciwieństwie np. do alkoholu. Nigdy nie odnotowano przypadku przedawkowania lub śmierci w wyniku spożycia konopi indyjskich.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Konopie indyjskie i odwodnienie organizmu

Powszechnie wiadomo, że jedną z głównych przyczyn bólu głowy jest odwodnienie. Biorąc pod uwagę suchość w ustach po paleniu, zakłada się od razu, że marihuana może powodować odwodnienie organizmu.

Na podstawie dostępnych badań nie ma dowodów na to, że konopie indyjskie powodują odwodnienie. Wiele osób przypisuje suchość w ustach po marihuanie odwodnieniu, ale to nieprawda. Badania wykazały, że w rzeczywistości ma to związek z brakiem śliny w wyniku czasowej niepełnosprawności gruczołów ślinowych w jamie ustnej.

suche usta po paleniu marihuany

Ból głowy po paleniu marihuany – jakie są fakty?

Prawda jest taka, że istnieje znacznie więcej badań, które pokazują marihuanę jako skuteczne rozwiązanie w leczeniu bólów głowy i migreny, niż jako przyczynę ich występowania. Na przykład badanie opublikowane w 2016 r. wykazało, że u 121 dorosłych osób cierpiących na migrenę występowanie migreny zmniejszyło się o ponad połowę po spożyciu konopi indyjskich. W innym badaniu z 2017 roku autorzy zaobserwowali, że pacjenci zgłaszali rzadsze migreny miesięcznie po zażyciu konopi indyjskich.

Chociaż nie ma dowodów na to, że marihuana sama w sobie powoduje bóle głowy, możliwe jest, że inne czynniki związane z paleniem marihuany mogą się do tego przyczynić. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zapobiec bólowi głowy związanemu z paleniem zioła, jest picie wody. Tak długo, jak pijesz dużo wody przed, w trakcie i po paleniu, możesz być prawie pewny, że nie będziesz mieć suchości w ustach i bólu głowy po paleniu marihuany.

Biorąc to pod uwagę, jeśli upalisz się na zewnątrz i zalegniesz w słońcu na kilka godzin, może to z pewnością spowodować złośliwy ból głowy. Promienie UV z promieni słonecznych szybko odwadniają komórki organizmu, a to w 100% doprowadzi do niebezpiecznego odwodnienia.

Gastrofaza może również pośrednio wywoływać ból głowy, jeśli zjesz zbyt dużo słonych przekąsek, gdy jesteś na haju. Podobnie jak słońce, sól również szybko odwadnia organizm, pobierając wodę z komórek organizmu, aby skorygować nierównowagę jonową spowodowaną nadmiernym spożyciem soli. Może to stanowić problem, niezależnie od tego, czy jesteś na haju w pomieszczeniu, czy na łonie natury.

ból głowy po paleniu marihuany

Podsumowanie

Może nie ma dowodów na to, że marihuana powoduje bóle głowy, ale z pewnością możesz doświadczyć migreny po paleniu trawki, jeśli doprowadzisz się do odwodnienia. Pamiętaj, że marihuana sama w sobie nie jest głównym powodem objawów kaca po marihuanie, w tym bólu głowy, ale z pewnością może być czynnikiem prowokującym i pośrednio się do niego przyczyniać.

Podsumowując i odpowiadając na pytanie „Dlaczego boli mnie głowa, kiedy palę trawkę? –  ból głowy nie jest bezpośrednim skutkiem marihuany. Bóle głowy mogą wystąpić w wyniku wielu czynników, ale zbyt duża ilość marihuany nie jest  jednym z nich. Utrzymywanie nawodnienia i zdrowy rozsądek podczas korzystania z marihuany wystarczy, aby uniknąć bólu głowy w 99,9% przypadków.


Źródło: wayofleaf.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)