marihuana przy diecie ketogenicznej
Rekreacja

Wpływ marihuany na wagę i metabolizm

Opublikowany: 5 czerwca, 2023 godz. 9:05 am przez / No Comments

Zbliża się lato i każdy chce przygotować swoje ciało by prezentować się jak najlepiej. Ludzie zawsze szukają magicznego rozwiązania sięgając nawet po leki na cukrzycę, które dają odchudzający efekt. Wskazówki dotyczące odchudzania są wszędzie, od diety z kapustą, przez post przerywany, aż po oczyszczanie jelit. A jaki jest wpływ marihuany na wagę? Czy powoduje ona przyrost masy ciała, czy może przyspiesza metabolizm?

Marihuana i gastrofaza

Anegdotyczne dowody sugerują, że marihuana sprawi, że będziemy grubsi z powodu przekąsek, po które sięgamy paląc ją. Z drugiej strony niektóre dowody sugerują, że marihuana oddziałuje z receptorem kannabinoidowym, który wpływa na metabolizm i przyjmowanie pokarmu.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Wydaje się, że spożywanie dużych ilości marihuany może zwiększyć metabolizm i zmniejszyć magazynowanie energii, co skutkuje niższym BMI, jednak, podobnie jak w przypadku innych metod odchudzania, potrzeba czasu, aby zaobserwować wyniki.

Wpływ marihuany na wagę i metabolizm

Jaki jest wpływ marihuany na wagę i metabolizm?

Na cudowny, ekspresowy efekt nie ma co liczyć. Różne odmiany konopi mają różny wpływ na procesy metaboliczne.

„THC może zwiększać apetyt, ale CBD pomaga w metabolizmie węglowodanów, insulinie na czczo i ogólnych funkcjach metabolicznych, zmniejszając i hamując apetyt – działają one razem.”- mówi Junella Chin, lekarz medycyny integracyjnej z Nowego Jorku i Kalifornii, która specjalizuje się w medycznej marihuanie

Oznacza to, że korzystanie z konopi, o co najmniej zrównoważonych poziomach THC: CBD, a najlepiej bogatych w CBD, pomaga ograniczyć podjadanie.

W 2013 roku American Journal of Science opublikował raport stwierdzający, że użytkownicy marihuany mają mniejszą częstość występowania otyłości, pomimo stosowania diety wysokokalorycznej.

„Najważniejszym odkryciem jest to, że regularni użytkownicy marihuany wydają się mieć lepszy metabolizm węglowodanów niż osoby nieużywające jej.” – powiedział Murray Mittleman, profesor medycyny w Harvard Medical School i główny autor badania – „Mają niższy poziom insuliny na czczo i wydają się być mniej oporni na insulinę wytwarzaną przez organizm w celu utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi.”

surowe konopie

A co z długotrwałym związkiem między marihuaną a przekąskami?

Według badań sprzedaż „śmieciowego” jedzenia – głównie chipsów, herbatników i lodów – wzrosła w stanach USA, w których marihuana jest teraz legalna. Należy jednak pamiętać, że nie można jednoznacznie stwierdzić, że sprzedawanie większej ilości produktów tego typu jest spowodowane legalizacją marihuany i jej używaniem.

Utrzymanie prawidłowej masy ciała może być trudne. Jeżeli borykasz się z nadwagą wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem procesu odchudzania. Zmiany wymagają czasu i nie należy spodziewać się spektakularnych efektów w krótkim czasie. Drastyczne diety nie są dobre dla naszego zdrowia. Ćwiczenia, odpowiednia dieta i wystarczająca ilość snu to kluczowe czynniki w utrzymaniu zdrowego ciała.


Źródło: lookah.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)