Wiadomości

Zwierzęta na haju – tym razem stado owiec

Opublikowany: 27 września, 2023 godz. 1:49 pm przez / No Comments

W pobliżu miasta Almyros w Tesalii w Grecji szklarnia, w której uprawiano leczniczą marihuanę, stała się przypadkowym miejscem schronienia dla zwierząt uciekających przed śmiercionośną burzą Daniel, która nawiedziła Grecję, Libię, Turcję i Bułgarię. Stado owiec, które najwyraźniej było bardzo głodne bo zjadło łącznie ponad 270kg marihuany, to nie pierwsze zwierzęta, które miały okazję sprawdzić jak to jest być na haju.

Spis treści: 

Burza Daniel spowodowała najwyższe w historii miesięczne opady w Europie

Bezlitosny deszcz siał spustoszenie w całym regionie centralnym, powodując powodzie, podtopienia, osunięcia ziemi, a także uszkadzając drogi i mosty. Chcąc schronić się przed szalejącym żywiołem stado owiec wtargnęło do szklarni i nie pogardziło darmową i nieco inną niż zazwyczaj przekąską. Wkrótce zdezorientowany pasterz zauważył, że jego stado dziwnie się zachowuje i owce skaczą wyżej niż kozy.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


„Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Mieliśmy falę upałów i straciliśmy dużo produkcji. Mieliśmy powodzie i też straciliśmy prawie wszystko. Teraz to… Stado weszło do szklarni i zjadło to, co zostało. Szczerze mówiąc, nie wiem, co powiedzieć.” – żalił się właściciel uprawy

zwierzęta na haju owce zjadły marihuanę

Medyczna marihuana w Grecji

Grecki rząd zalegalizował używanie konopi indyjskich do celów medycznych w 2017 roku. W 2023 r. otwarto pierwszą w historii fabrykę produkującą konopie lecznicze. Uprawa konopi indyjskich do celów medycznych dała krajowi nowe możliwości rozwoju gospodarczego.

Konopie indyjskie są postrzegane jako rozwiązanie niektórych wyzwań stojących przed greckimi rolnikami, którzy w ostatnich latach odnotowali spadek marż zysku na tradycyjnych produktach rolnych.

Greckie owce to nie pierwsze zwierzęta na haju

W listopadzie ubiegłego roku w Indiach miało miejsce podobne zdarzenie. Policja w Mathurze w stanie Uttar Pradesh zeznając przed sądem powiedziała, że szczury zjadły ponad 500 kg marihuany przechowywanej w policyjnych magazynach.

Najwidoczniej gryzonie są z natury miłośnikami zielonych liści. Pewna kanadyjska myszka notorycznie podjadała plony konopi  indyjskich. W końcu została złapana przez właściciela roślin bo z przejedzenia straciła przytomność. Mężczyzna nie mógł być obojętny wobec losu małego szkodnika. Umieścił ją w terrarium i troskliwie się nią opiekował, aż doszła do siebie.  


Źródło: newsweek.com, moneycontrol.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)