zapach z marihuany - jak długo się unosi?
Rekreacja

Zapach z marihuany – na jaką odległość podąża za Tobą?

Opublikowany: 22 czerwca, 2022 godz. 7:40 am przez / No Comments

Chociaż legalizacja i dekryminalizacja marihuany szybko się rozprzestrzenia na całym świecie, to niektórzy ludzie nadal nie przepadają za ostrym i charakterystycznym zapachem marihuany. Jeśli chcesz zachować dyskrecję i ukryć swoje zamiłowanie do zioła przed osobami, które go nie akceptują, wiedza o odległości, jaką może pokonać po paleniu zapach z marihuany, może być dla Ciebie przydatna.

Czy każdy zapach z marihuany pokonuje taką samą odległość?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie najpierw należy zrozumieć dlaczego marihuana ma tak intensywne i zarazem zróżnicowane aromaty.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Trichomy znajdujące się na pąkach konopi zawierają związki aromatyczne zwane terpenami. Terpeny są obecne w roślinach, owocach i warzywach.

W konopiach występuje ponad 200 różnych terpenów. To one odpowiadają za nadanie każdemu szczepowi niepowtarzalnego zapachu i smaku. Najpopularniejsze terpeny w konopiach to mircen, pinen, limonen, kariofilen, czy linalol.

Poszczególne szczepy bardzo różnią się od siebie, ponieważ ich skład terpenowy jest inny. Oznacza to, że niektóre odmiany są bardziej aromatyczne i ostre niż inne, jedne mają nuty owocowe, a inne np. leśne.

Podobnie jest w przypadku starszego zioła. Jest mniej aromatyczne niż świeże. Oznacza to, że dymek bogaty w terpeny ze świeżej marihuany pójdzie w ślad za Tobą znacznie dalej niż ten pochodzący ze starszego zioła, który ulotni się znacznie szybciej.

wpływ marihuany na zęby

Jak daleko podróżuje zapach zioła?

Oczywiście, nie ma określonej co do centymetra odległości, na którą przemieszcza się zapach z palonego zioła. Odległość ta zależna jest nie tylko od odmiany, którą palisz, ale także od warunków pogodowych, w tym ciśnienia atmosferycznego. W pochmurny, mglisty, czy burzowy dzień dym z trawki pokona większy dystans niż w pogodny i słoneczny dzień. Chmury ‘izolują’ dlatego też pochmurne wieczory są znacznie cieplejsze niż te pogodne.

W pochmurne dni ostry aromat marihuany może przemieszczać się na odległość od 10 do 25 metrów. Sam dym znika w ciągu kilku sekund po pokonaniu kilku metrów. Jednak cząsteczki aromatyczne mogą podróżować nawet 25 metrów. W pogodne i wietrzne dni podróż związków aromatycznych jest utrudniona. Dystans wynosi wówczas około 10 metrów. Wiatr dodatkowo utrudnia oszacowanie odległości, ponieważ jest nieprzewidywalny i przenosi aromaty w różnych kierunkach.


Źródło: herb.co

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)