Rekreacja

Dodawanie lodu do bonga i jego wpływ na palenie

Opublikowany: 20 czerwca, 2022 godz. 8:14 am przez / No Comments

Dodawanie lodu do bonga to trick palaczy marihuany znany od lat. Chociaż istnieją bonga lodowe, zaprojektowane typowo do palenia z użyciem lodu, to można go wrzucić do każdego bonga. Jak kostki lodu wpływają na doświadczenie palenia?

Jak dodawanie lodu do bonga wpływa na palenie?

Wykorzystywanie lodu podczas palenia ma kilka zalet. Przede wszystkim lód schładza dym, zanim dotrze on do gardła. Zapewnia także dodatkową filtrację dymu, a zatem gładsze palenie.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Istnieją pewne dowody potwierdzające, że dodanie lodu do bonga może zmniejszyć ilość wdychanych substancji rakotwórczych, które powstają podczas procesu spalania.

Niektórzy po jednym zapaleniu bonga z lodem nigdy nie wrócili do klasycznego palenia.

Czy palenie z lodem jest bezpieczne?

Chociaż palenie z lodem nie jest niebezpieczne, wiąże się z tym pewne ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych. Za każdym razem kiedy palisz wdychasz substancje rakotwórcze, chemiczne produkty uboczne procesu spalania.

Niektórzy sugerują, że używanie bonga z lodem może powodować zapalenie oskrzeli. Chociaż nie ma badań potwierdzających tą teorię, to wiadomo, że długotrwałe narażanie się na jakikolwiek dym może powodować zapalenie oskrzeli.

Istnieją też pewne doniesienia o infekcjach płuc występujących przy regularnym używaniu bonga. Chociaż w jednym z przytoczonych przypadków w grę mogą wchodzić inne czynniki, takie jak palenie papierosów przez pacjenta, zauważono, że bakterie również występują w wodzie w bongu. To podkreśla także jak istotne jest regularne czyszczenie bonga.

Czy dodawanie lodu do bonga zwiększa haj?

Wielu palaczy uważa, że lód potęguje haj, ale nie ma na to żadnych dowodów naukowych. Dodanie lodu schładza dym co wielu skłania do wzięcia większego bucha. To z kolei powoduje silniejszy efekt psychoaktywny. Stąd też zapewne wzięło się przekonanie, że użycie lodu zwiększa haj.

dodawanie lodu do bonga

Jak dodać lód do bongo?

Bonga dedykowane do palenia z użyciem lodu mają specjalne stopery, na których się go układa. Jeśli Twoje bongo ich nie posiada nadal nic nie stoi na przeszkodzie by dodać lód do palenia.

Jeśli Twoje bongo posiada stopery po prostu ułóż na nich kostki lodu. Alternatywnie wrzuć lód prosto do wody w bongu, co spowoduje jej schłodzenie. Pamiętaj, że dodanie lodu do wody podniesie jej poziom. Nie wrzucaj od razu zbyt dużo lodu.

Jeżeli nie masz pod ręką lodu możesz po prostu wlać do bonga bardzo zimną wodę. Niektórzy, dla urozmaicenia, wykorzystują do palenia mrożone owoce. Szukasz jeszcze ciekawszych doświadczeń? Sprawdź, czym można zastąpić wodę w bongo.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)