jak zmielić marihuanę bez młynka?
Rekreacja

Jak zmielić marihuanę bez młynka?

Opublikowany: 17 czerwca, 2022 godz. 2:39 pm przez / No Comments

Mielenie zioła przed paleniem nie jest konieczne, ale większość palaczy marihuany preferuje dobrze rozdrobniony w młynku susz. Co jednak, gdy go nie mamy? Jak zmielić marihuanę bez młynka?

Zmielony susz łatwiej jest zrolować w jointa, a samo palenie jest gładsze i bardziej równomierne. Jeśli jednak nie masz pod ręką młynka możesz rozdrobnić marihuanę za pomocą przedmiotów, które prawdopodobnie masz w domu.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Jak zmielić marihuanę bez młynka do suszu i ziół?

Użyj karty kredytowej

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zmielić trawkę za pomocą karty kredytowej, jest to całkiem proste. Umieść swoje pąki na desce do krojenia lub innej czystej, płaskiej powierzchni i po prostu posiekaj je krawędzią karty kredytowej.

Młynek do kawy

Wbrew swojej nazwie młynek do kawy ma wszechstronne zastosowanie i można nim mielić nie tylko ziarna kawy, ale także konopie. Pamiętaj, aby dobrze wyczyścić młynek, zanim umieścisz w nim pąki ulubionej odmiany. W przeciwnym razie palenie nie będzie tak ‘czyste’ i przyjemne, jak powinno. Oczywiście po zmieleniu marihuany młynek także należy wyczyścić. Nie chcesz przecież, aby Twoja kawa dawała dodatkowego, nieplanowanego kopa.

Moździerz

Moździerz używany jest od tysięcy lat do rozdrabniania różnego rodzaju materiału roślinnego, nic więc dziwnego, że można go używać do mielenia zioła. Wystarczy umieścić pąki w moździerzu i rozdrobnić tłuczkiem. Uważaj tylko, aby nie rozetrzeć ich na pył.

Zwróć uwagę, że ta metoda działa najlepiej w przypadku bardzo suchych pąków lub dekarboksylowanej marihuany. Jeśli marihuana jest zbyt lepka, jedyne co uzyskasz to papka.

Deska do krojenia i nóż

Możesz rozdrobnić marihuanę używając noża i deski do krojenia. Chociaż cały proces trwa nieco dłużej, ma tę zaletę, że nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu, czy narzędzi. Weź ostry nóż i drobno posiekaj pąki. Gdy skończysz, wyczyść dokładnie nóż i deskę z pozostałej lepkiej warstwy.

Ostre nożyczki

Jeśli zastanawiasz się, jak zmielić marihuanę bez młynka, ostre nożyczki są kolejną z metod. Jednak użycie nożyczek jest nieco prostsze i szybsze niż w przypadku noża. Po prostu trzymaj pączek nad talerzem, miską lub kubkiem i pokrój go na bardzo małe kawałki. Po zakończeniu wyczyść nożyczki żeby żywica z pąka ich nie zlepiła.

Tarka do sera

Innym skutecznym sposobem zmielenia zioła w domu jest tarka do sera, chociaż wymaga trochę więcej czasu niż inne metody. Umieść tarkę do sera na talerzu lub w pojemniku i zetrzyj pąki. I najważniejsze – uważaj na palce!

Nie masz nic pod ręką? Użyj… rąk!

Jeśli nie dysponujesz żadnym z powyższych narzędzi lub po prostu nie chcesz ich używać, zawsze możesz użyć rąk by rozdrobnić pączki. Ta metoda jest żmudna i trochę się przy niej ubrudzisz, ale nie można nic zarzucić jej prostocie. Jak ręcznie zmielić marihuanę? Ostrożnie rozdrabniaj każdy pączek na małe kawałki wrzucając je do pojemnika lub miski.

Moon Rock jak zrobić i palić

Ile ludzi, tyle opinii

Jedni miłośnicy palenia marihuany zarzekają się, że żadne profesjonalne narzędzie nie przebije ręcznego rozdrabniania suszu, inni pozostają wierni młynkom i mielą susz używając wyłącznie grindera. Szczególnie doceniane są młynki, które pozwalają na równomierne mielenie suszu i jednoczesne wychwytywanie cennego kiefu, który posłużyć może np. do zrobienia skał księżycowych, czyli popularnych Moon Rocks.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)