wujek google
Rekreacja

Wujek Google i Ciocia Wikipedia – o co pytają palacze zioła?

Opublikowany: 21 września, 2022 godz. 1:25 pm przez / No Comments

Czasem z ciekawości, czasem z nudów – fajnie jest zobaczyć, czego inni ludzie szukają w internecie, a jeszcze lepiej, gdy trafisz na coś, co Cię zainteresuje. Jak się okazuje, użytkownicy marihuany są bardzo aktywni w sieci i nieustannie szukają odpowiedzi na nurtujące ich (nieraz zaskakujące) pytania. Na jakie pytania ‘Wujek Google’ i ‘Ciocia Wikipedia’ muszą odpowiadać?

Czy Jezus używał marihuany?

W dawnych czasach marihuana nie była tak piętnowana jak dziś, przez co pytanie ‘Czy Jezus pił miętową herbatę’ pewnie nie przykułoby uwagi tak, jak to, czy używał marihuany, albo czy palenie marihuany to grzech. Według Chrisa Bennetta, naukowca, który dokładnie studiował pisma święte, Jezus i jego uczniowie używali olejku namaszczającego wzbogaconego w konopie do swoich cudownych uzdrowień. Jeśli ta informacja jest prawdziwa, nie ma nic zaskakującego w fakcie, że roślina, która była używana do celów religijnych mogła być używana też do celów rekreacyjnych.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Czy palenie marihuany czyni mądrzejszym?

To pytanie brzmi trochę jak życzenie. Dyskusje na ten temat zawsze są gorące. Wielu przeciwników palenia zioła jest zdania, że marihuana obniża IQ. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy marihuana czyni nas mądrzejszymi. Z pewnością wpływa na to jak postrzegamy rzeczywistość.

Czy skaner bagażu wykryje marihuanę?

Dzisiejsze urządzenia na lotniskach są na tyle zaawansowane, że są w stanie wykryć zioło przewożone w walizce, ale wszystko zależy też od tego jak się ja zapakuje. Skaner nie pokazuje wyraźnie obiektów, a raczej kolory według rodzaju materiału (plastik, metal, organiczny) i kształtu obiektów, więc niewielkie ilości marihuany ukryte w ubraniach mogą pozostać niezauważone.

Czy ‘Wujek Google’ potrafi określić dlaczego marihuana wygląda dziwnie?

To pytanie brzmi dość zabawnie, jeśli przeanalizujemy je pod kątem braku uniwersalnej skali pomiarowej określającej stopień dziwności wyglądu roślin. Biorąc ten fakt pod uwagę, na dzień dzisiejszy nie można jednoznacznie stwierdzić, czy marihuana wygląda dziwnie, czy nie.

Dlaczego marihuana sprawia, że usta ciemnieją?

Cóż, nie ma na to żadnych dowodów naukowych, a mimo to wiele osób taki efekt zgłasza. Na niektórych forach wyjaśniane jest, że powodem takiego efektu jest nikotyna będąca dodatkiem do palenia. Drugie wytłumaczenie dotyczy ciepła i dymu, które może podrażniać usta powodując zaczerwienienia, które dają wrażenie jakby ciemniały. Wychodzi na to, że taki efekt rzeczywiście może się pojawić, ale jest to wina samego palenia, a nie marihuany.

Czy marihuana jest naturalna?

Interesujące jest to, że wielu ludzi wciąż nie wie czym jest marihuana i zastanawiają się, czy to syntetyczny narkotyk. Konopie indyjskie to roślina, ale rzeczywiście od kilkudziesięciu lat istnieją również syntetyczne kannabinoidy. Są bardziej toksyczne, niebezpieczne i dlatego należy ich unikać.


Źródło: greencamp.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)