wosk z marihuany, dabbing
Rekreacja

Wosk z marihuany – jak powstaje i do czego służy?

Opublikowany: 5 lipca, 2022 godz. 11:09 am przez / No Comments

Wosk z marihuany jest jednym z najczęściej używanych koncentratów konopnych. W ostatnich latach zyskuje na popularności ze względu na natychmiastowe działanie i przede wszystkim moc, która może być czterokrotnie wyższa niż w przypadku suszonego kwiatu. Wosk z marihuany ma bursztynowy kolor i zwykle jest lepki. Z wyglądu przypomina miód, jest miękki, elastyczny i łatwy do formowania. Jak powstaje wosk i jak można go wykorzystać?

Jak powstaje wosk z marihuany?

Koncentraty wytwarzane przy użyciu butanu nazywane są butanowym olejem haszyszowym (BHO), a wosk z konopi indyjskich jest podtypem koncentratu BHO.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Najprościej mówiąc wosk z marihuany powstaje poprzez usunięcie „niepotrzebnego” materiału roślinnego z konopi i pozostawienie jedynie aktywnych kannabinoidów i terpenów. Niestety, sam proces wytwarzania wosku jest złożony i przede wszystkim niebezpieczny, ponieważ obejmuje rozpuszczalnik, który usuwa niechciany materiał roślinny, a rozpuszczalnikiem tym jest zwykle łatwopalny butan. Chociaż możesz znaleźć szczegółowe instrukcje krok po kroku jak zrobić wosk z marihuany, nie zachęcamy do próbowania.

Jak używać wosku z marihuany?

W zależności od konsystencji wosku można go stosować na różne sposoby.

Na wosk z marihuany często mówi się dab, ponieważ najczęściej odparowywany jest za pomocą urządzenia do dabbingu. Przypomina ono fajkę wodną, ale posiada dodatkową część tzw. gwóźdź, który podgrzewa się za pomocą np. palnika, a następnie umieszcza się w nim kawałki wosku, które pod wpływem temperatury zaczynają parować. Następnie opary te się wdycha.

Jeśli wosk nie jest zbyt tłusty i łatwo się kruszy możesz posypać nim jointa. Dzięki temu moc palenia zdecydowanie wzrośnie, a tym samym efekt działania marihuany będzie znacznie silniejszy.

Wosk można także waporyzować. Cały proces jest bardzo podobny do dabbingu, ale wykorzystuje się inne urządzenie – waporyzator. W komorze grzewczej umieszcza się niewielką ilość wosku z marihuany, ustawia pożądaną temperaturę, a następnie wdycha powstające opary.

Zalety i wady używania wosków

Wosk z konopi jest bardzo silnym koncentratem. Podczas gdy zwykłe jointy zawierają pąki, które zwykle mają do 20-25% THC, siła działania wosku wzrasta do 90% (a czasami nawet więcej). Początkujący użytkownicy powinni zdecydowanie unikać koncentratów, ale nawet osoby doświadczone mogą odczuwać negatywne skutki dabbingu – epizody niepokoju, paniki, czy paranoi.

Chociaż istnieją pewne potencjalne zagrożenia związane z używaniem wosku z marihuany, ten rodzaj koncentratu nie bez powodu jest tak popularny. Pacjenci cierpiący na bardzo silne bóle mogą uzyskać natychmiastową ulgę przy użyciu minimalnej ilości wosku. Taka możliwość jest dla pacjentów bezcenna…

Jeśli lubisz używać marihuany na świeżym powietrzu, dabbing jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę, że para z dabów nie pachnie tak nieprzyjemnie jak dym z palenia, o wiele bardziej nadaje się do spożycia w miejscach publicznych, oczywiście tam, gdzie jest to legalne.


Źródło: greencamp.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)