jak usunąć zapach marihuany z ubrań
Rekreacja

Jak usunąć zapach marihuany z ubrań?

Opublikowany: 4 lipca, 2022 godz. 11:59 am przez / No Comments

Palenie zioła ma tę wadę, że zapachem marihuany przechodzą nie tylko ubrania, które mamy na sobie, ale i tkaniny w otoczeniu. Nie bez powodu wiele osób chce ten zapach wyeliminować. W dodatku jest różnica zamaskowaniem zapachu, aby był niewyczuwalny, a całkowitym wyeliminowaniem go. Jak usunąć zapach marihuany z ubrania i innych tkanin? Poznaj sprawdzone sposoby.

Dlaczego zapach zioła osadza się na ubraniu?

Zanim przejdziemy do tego, jak szybko pozbyć się zapachu marihuany z ubrań, przyjrzyjmy się, dlaczego zapach konopi osadza się na ubraniach.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Marihuana zawiera terpeny, które są związkami organicznymi odpowiedzialnymi za zapach niektórych roślin. Terpeny można znaleźć nie tylko w konopiach, ale także w innych roślinach, takich jak lawenda i sosna. Konopie mają wysokie stężenie terpenów.

Biorąc to pod uwagę, marihuana wydziela silny zapach. Kiedy palisz zioło, roślina uwalnia terpeny, co sprawia, że zapach jest jeszcze silniejszy.

Terpeny z konopi przywierają do powierzchni, takich jak ściany, meble, dywany i oczywiście tkaniny. To wyjaśnia, dlaczego po paleniu Twoje ubrania pachną ziołem.

Jak usunąć zapach marihuany z ubrania?

Jeśli pogoda dopisuje i jest słonecznie natychmiastowe rozwiązanie problemu masz w zasięgu ręki.

Wystarczy równo rozwiesić ubranie na zewnątrz, tak aby swobodnie zwisało. Promienie słoneczne i świeże powietrze zrobią swoje. Uważaj jednak, aby temperatura nasłonecznienia nie była zbyt wysoka. O ile ciepło słoneczne może usunąć zapach z tkanin, to w upał, gdy temperatura jest bardzo wysoka zapach ‘przyklei się’ do tkaniny. Jak sprawdzić, czy zapach już się ulotnił? Po prostu powąchaj ubranie.

Biały ocet doskonale usuwa nieprzyjemne zapachy, w tym zapach zioła

Do wyprania ubrań, które miałeś na sobie podczas palenia użyj detergentu o intensywnym zapachu. Najlepiej jeśli będzie to produkt przeznaczony do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Do cyklu płukania dodaj biały ocet. Jeśli po wypraniu ubrań zapach zioła lub octu będzie wyczuwalny, powtórz cały cykl prania. Jak wspomniano wyżej – najlepiej jeśli wysuszysz ubranie na świeżym powietrzu.

Soda oczyszczona to wszechstronny artykuł gospodarstwa domowego

Wlej wodę do miski i dodaj sodę oczyszczoną. Upewnij się, że dobrze wymieszałeś, aby soda oczyszczona całkowicie się rozpuściła. Następnie włóż ubranie do roztworu. Po około 20 minutach włóż ubranie do pralki i wypierz jak zwykle. Soda oczyszczona ma naprawdę silne działanie. Oprócz usuwania nieprzyjemnych zapachów może również usuwać plamy i zabrudzenia z ubrań. To przydatna informacja, jeśli lubisz podjadać podczas palenia i czasem coś Ci skapnie.

Wybielacz – skuteczny na plamy i niechciane zapachy, ale może zniszczyć tkaninę

Wybielacz jest bardzo silną substancją chemiczną, która usuwa zarówno plamy, jak i zapachy. Możesz wybrać wybielacz do tkanin białych i kolorowych. Pamiętaj, że wybielacza do białych rzeczy nie wolno stosować do tkanin kolorowych.

Do miski wlej ciepłą wodę, dodaj wybielacza i wymieszaj roztwór. Umieść ubrania w misce i pozostaw na 10 minut. Niektóre tkaniny są delikatne, więc moczenie ich przez dłuższy czas w wybielaczu może je zepsuć. Pamiętaj, aby przeczytać instrukcje dotyczące prania konkretnej rzeczy umieszczone na metce. Po namoczeniu wyjmij ubrania z roztworu wybielacza i spłucz zimną wodą.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy jesteś palaczem, czy po prostu siedzisz w towarzystwie osób, które palą marihuanę, zapach zioła na wnikający w Twoje ubrania może być dość uciążliwy. Istnieje wiele metod na szybkie pozbycie się zapachu marihuany z ubrań, a ponieważ większość z nich wymaga użycia tylko artykułów gospodarstwa domowego, możesz to zrobić w mgnieniu oka!


Źródło: americantwoshot.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)