Rekreacja

Wciąganie marihuany nosem – szybki efekt i super haj?

Opublikowany: 9 stycznia, 2023 godz. 1:18 pm przez / No Comments

W ogólnym zestawieniu mniej popularnych metod konsumpcji konopi wciąganie marihuany nosem zdecydowanie się wyróżnia, zwłaszcza, że wiele osób o tym sposobie do tej pory nie słyszało. Przyjrzyjmy się zatem czy wciąganie marihuany ma sens i czy można liczyć na jakikolwiek efekt takiego działania?

Czy marihuanę można wciągać nosem?

Generalnie wciąganie materiału roślinnego jest możliwe, ale prawdopodobnie nie spowoduje spektakularnych efektów, chyba że mówimy o bólu i ogólnym dyskomforcie, który mogą powodować cząsteczki zioła. Dlaczego?


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Po pierwsze: wielkość cząsteczek

Nawet jeśli miałbyś bardzo drobno zmielić marihuanę lub spróbować wciągnąć kief z dna młynka, cząsteczki będą prawdopodobnie nadal zbyt duże, aby przejść przez błonę śluzową w kanałach nosowych i wywołać efekt tak jak to robią inne substancje.

Po drugie: dekarboksylacja

Nawet jeśli cząsteczki byłyby wystarczająco małe, aby przedostać się do krwioobiegu marihuana w „surowej” postaci raczej nie zapewni spektakularnego haju. Najpierw musi zostać poddana działaniu temperatury, aby formy kwasowe zawartych w niej substancji przekształcić  w aktywne związki.

Teoretycznie można to zrobić dekarboksylując zioło przed wciągnięciem, ale nawet wtedy jest mało prawdopodobne, aby wykazywało ono działanie psychoaktywne przy wciąganiu nosem. Zamiast tego prawdopodobnie doświadczysz skrajnego dyskomfortu i potencjalnie nieprzyjemnego posmaku. Co gorsza, możesz  kichnąć, a wtedy cały materiał zostanie zmarnowany.

Oczywiście, istnieją pewne produkty z konopi indyjskich, które są podawane przez kanały nosowe. Składniki konopi indyjskich są dostarczane jednak w postaci mgiełki. Z resztą, nawet te produkty wzbudziły pewien sceptycyzm co do ich skuteczności i są stosowane głównie w kontekście klinicznym w celu ominięcia innych, potencjalnie szkodliwych metod przyjmowania, takich jak palenie lub waporyzacja. Obecnie potrzebne są dalsze badania w celu określenia skuteczności aerozoli do nosa z konopi indyjskich, ale z pewnością są one bardziej opłacalne pod względem skutecznego podawania niż bezpośrednie wciąganie nosem materiału roślinnego.

wciąganie marihuany nosem

Wciąganie marihuany nosem może być niebezpieczne

Jeśli chodzi o niebezpieczeństwa lub ryzyko, wciąganie zioła nosem może powodować wspomniany wcześniej znaczny ból i podrażnienie. Możliwe jest nawet uszkodzenie tkanki nosa, jeśli marihuana lub kief w niej utkną. Ogólne ryzyko, również działań niepożądanych, wzrasta w przypadku połączenia marihuany z narkotykami, takimi jak heroina, czy kokaina.

Oczywiście, bez względu na to, co mówią inni, masz prawo spróbować i wyrobić sobie własną opinię na temat wciągania marihuany nosem. Tylko po co robić coś, co nie tylko może być bolesne, ale może zmarnować produkt? Co więcej, doświadczeni palacze wręcz szydzą z wciągania sproszkowanej marihuany, więc raczej nie spodziewaj się aprobaty ze strony otoczenia dla tego bądź co bądź – desperackiego działania.


Źródło: zamnesia.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)