Rekreacja

Rozdrobnione kwiaty konopi – czy warto je kupować?

Opublikowany: 6 stycznia, 2023 godz. 12:48 pm przez / No Comments

Kolejny raz skrupulatnie mielisz kwiat ulubionej odmiany w grinderze? Zapewne kiedyś pomyślałeś, że może lepiej kupować rozdrobnione kwiaty konopi niż bawić się w mielenie samemu? Skoro wypalasz dużo jointów, albo często waporyzujesz susz to wydaje się to sensowne rozwiązanie. Dlaczego więc o wiele trudniej jest nabyć rozdrobione kwiaty konopi? Z tego samego powodu, dla którego kupowanie całych ziaren kawy jest lepsze od kupnej kawy mielonej.

Podczas mielenia konopi uwalniany jest ich intensywny aromat

To co czujesz  w powietrzu to terpeny, które nadają konopiom spektrum zapachów, od paliwa w Sour Diesel, po jagody z Granddaddy Purple. Terpeny są bardzo lotne i łatwo odparowują, a mielenie marihuany przyspiesza ten proces.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Można to porównać do mielenia ziaren kawy, dlatego niektórzy kawosze wolą kupować całe ziarna i mielić je tuż przed parzeniem. Tak jak kawa ziarnista smakuje lepiej świeżo zmielona, tak samo marihuana.

rozdrobnione kwiaty konopi

Rozdrobnione kwiaty konopi szybko tracą swój potencjał

Drugim powodem, dla którego producenci zazwyczaj nie mielą całych kwiatów konopi, jest moc. Kiedy konopie są mielone, większa powierzchnia jest wystawiona na działanie światła, tlenu i ciepła, które mogą rozkładać THC i inne związki chemiczne. Kiedy pączek pozostaje nienaruszony, terpeny i kannabinoidy są lepiej chronione.

Zmielenie konopi strąca również cenne trichomy z pąków, które są odpowiedzialne za produkcję THC, terpenów i innych kannabinoidów. Z tego powodu najrozsądniej jest czekać do ostatniej możliwej chwili na zmielenie marihuany, aby mieć pewność, że będziesz w stanie zebrać cały kief i także go wykorzystać.

Niektórzy sprzedają rozdrobnioną marihuanę

Jest to tzw. cannabis shake, czyli właściwie okruchy konopi i materiał roślinny, który oddzielił się od głównych paków. Shake jest słabszy od całych pąków stąd też jest dużo tańszy. Nadaje się do jointów, blantów, albo do sporządzania domowych olejków, czy wypieków.

Może pewnego dnia, gdy marihuana stanie się tak powszechna i legalna jak kawa, rozdrobnione kwiaty konopi będą bardziej dostępne dla tych którzy cenią czas bardziej niż świeżość materiału roślinnego. Póki co nie warto wstępnie mielić konopi tylko po to żeby kosztem jakości zaoszczędzić kilka minut.


Źródło: leafly.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)