Rekreacja

Walenie wiadra – domowe bongo grawitacyjne

Opublikowany: 11 maja, 2022 godz. 11:35 am przez / No Comments

Bongo grawitacyjne to rodzaj fajki wodnej, która wtłacza dym bezpośrednio do płuc konsumenta marihuany. Zapewnia potężne uderzenie THC, przez co może nie być najlepszym sposobem konsumpcji dla osób niedoświadczonych. Jednak walenie wiadra jest ekscytującym doświadczeniem, co potwierdza wielu regularnych palaczy zioła.

Jak działa bongo grawitacyjne?

Bongo grawitacyjne – jak sama nazwa wskazuje – wykorzystuje grawitację. Dokładnie odbywa się to poprzez zanurzenie butelki, na której wlocie umieszczone jest ‘pazłotko’ z zielskiem lub lufka, w wiadrze lub drugiej, większej butelce z wodą.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Podpalenie zioła i powolne wyciąganie butelki powoduje, że wypełnia się ona dymem. Następnie palacz zdejmuje ‘pazłotko’, zakrywa ustami otwór butelki i wciska butelkę do wody, co jednocześnie wtłacza dym z trawki prosto do płuc.

Czy walenie wiadra zapewnia silniejszy haj?

Zdecydowanie tak. Komory bonga grawitacyjnego są zwykle większe niż w przeciętnym bongo, więc jedno uderzenie to zwykle ogromna ilość dymu, nawet jeśli suszu jest niewiele. Co więcej, proces szybkiego wtłoczeniu mocno skoncentrowanego dymu do płuc dodatkowo potęguje mocne efekty. Dlatego często podkreśla się, że nie jest to najlepsza metoda dla nowicjuszy, zwłaszcza, że ten sposób często powoduje kaszel i ból gardła po paleniu.

Wiadro do palenia domowej roboty

Bonga grawitacyjne wydają się skomplikowane, jeśli się nie wie od czego zacząć. Jednak procedura ich robienia jest bardzo prosta. W mniej niż 10 minut możesz zrobić własne bongo grawitacyjne i to z rzeczy, które prawdopodobnie masz już w domu.

Będziesz potrzebować:

 • butelki najlepiej o pojemności 1,5 litra
 • drugiej, większej butelki lub wiadra, które wypełnisz wodą
 • wodę
 • folię aluminiową lub lufkę
 • ostry nóż i igłę
 • zmielony susz wysokiej jakości

Jak zrobić bongo grawitacyjne?

 1. Ostrym nożem odetnij spód mniejszej butelki. Im mniej odetniesz, tym większa powstanie komora, w której później zgromadzi się dym.
 2. Odetnij górną część większej butelki. Jeśli używasz wiadra, pomiń ten krok.
 3. Zrób miskę. Kawałek folii aluminiowej złóż kilka razy. Następnie umieść na wlocie butelki i ugnieć na kształt miski, dobrze dociskając i okalając butelkę. Igłą lub końcem ostrego nożyka zrób kilka otworów. Zdejmij miskę z butelki i umieść w niej zmielone zioło. Jeżeli będziesz korzystać z lufki, zrób otwór w nakrętce, w który następnie wetkniesz lufkę z ziołem. Zamiast folii możesz także użyć szklanej lub metalowej miski z innego bonga lub innych urządzeń do palenia.
 4. Dużą butelkę lub wiadro wypełnij wodą prawie do pełna.

walenie wiadra krok po kroku

Walenie wiadra krok po kroku, czyli jak palić marihuanę z wiadra

 1. Włóż do wody mniejszą butelkę, aby wystawała kilka centymetrów nad taflą wody.
 2. Na szyjkę butelki nałóż przygotowaną wcześniej miskę z ziołem i dociśnij na krawędziach lub nakręć nakrętkę i wetknij w nią lufkę.
 3. Podpal zioło i powolnym ruchem wyciągaj butelkę do góry. Obserwuj jak wypełnia się dymem, ale jednocześnie uważaj żeby nie wyciągnąć butelki całkiem.
 4. Gdy butelka wypełni się dymem, ostrożnie zdejmij miskę i zakryj otwór butelki ustami.
 5. Delikatnie wepchnij butelkę z powrotem do wody. Woda dostająca się do wnętrza butelki wepchnie dym do Twoich płuc.

Dym z konopi będzie chłodny po przefiltrowaniu przez wodę, ale dostarczy potężnego uderzenia THC. Warto mieć na uwadze, że bonga grawitacyjne mogą wywołać kaszel nawet u najbardziej doświadczonych palaczy marihuany.


Źródło: leafly.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)