Rekreacja

Czy trzymanie dymu w płucach daje silniejszy haj?

Opublikowany: 12 maja, 2022 godz. 12:12 pm przez / No Comments

Wśród palaczy marihuany krąży teoria, że trzymanie dymu w płucach daje silniejszy haj, ponieważ  więcej THC trafia do krwioobiegu. To jeden z wielu mitów związanych z paleniem. Dlaczego nie ma sensu przetrzymywać dymu w płucach i ile ta czynność powinna właściwie trwać?

Trzymanie dymu w płucach nie zwiększa haju

Przedłużanie tej czynności na więcej niż kilka sekund jest niepotrzebne. Ludzkie płuca są w stanie zaabsorbować 5-6 ml czystego o2 na minutę. To dlatego, kiedy palimy marihuanę, 95% THC jest wchłaniane w ciągu pierwszych kilku sekund. Nie ma zatem znaczenia, jak długo wstrzymujesz dym podczas palenia. Czy to 3 sekundy, czy 15, wchłaniasz tyle THC, ile możesz w jednym oddechu.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Dlaczego masz wrażenie, że to jednak nie jest mit?

Organizm musi stale filtrować tlen przez płuca. Kiedy wstrzymujesz dym w płucach, a zatem jednocześnie oddech,  powstrzymujesz organizm przed wchłanianiem tlenu. Powoduje to chwilowe ograniczenie dopływu tlenu do mózgu, co powoduje zawrót głowy. To, wraz z uczuciem mrowienia w twarzy i kończynach, często mylnie odbierane jest jako silne uderzenie THC i mocny haj.

trzymanie dymu w płucach

Jak długo powinno trwać trzymanie dymu w płucach podczas palenia marihuany?

W rzeczywistości nie musisz długo trzymać dymu, aby czerpać wszystkie korzyści z THC. Jak wspomniano wcześniej, w ciągu pierwszych 3 sekund około 95% kannabinoidów zostaje wchłoniętych do krwiobiegu. Nie ma zatem sensu trzymać dymu z marihuany w płucach bo i tak nic więcej się nie wchłonie.

Czy istnieją sposoby na zwiększenie intensywności haju?

Jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić efekt palenia to wiedz, że są na to skuteczne i sprawdzone sposoby.

Ćwicz głębokie oddychanie

Jedną z metod, którą możesz wypróbować, jest ćwiczenie głębokiego oddychania. Zwykle bierzemy krótkie, ciągłe oddechy, ponieważ nasze płuca mogą pomieścić tylko określoną ilość powietrza. Jeśli poświęcisz trochę czasu na głębsze oddychanie, Twoje płuca mogą w końcu rozwinąć zdolność do zatrzymywania znacznie większej ilości powietrza na jeden oddech niż dotychczas. Głębsze oddychanie może zwiększyć pojemność płuc, a tym samym ilość THC, którą możesz przyjąć do organizmu w trakcie oddechu.

Może czas na zmiany?

Inną, a zarazem najprostszą i najszybszą metodą na zwiększenie efektu palenia jest po prostu palenie większej ilości zioła. Jeśli Twoja tolerancja THC jest wyższa niż u współtowarzyszy możesz także sięgnąć po jedną z silniejszych odmian, których nie brakuje. To jednocześnie oszczędność bo zużywasz mniej suszu. Inną z opcji jest wypróbowanie różnych metod używania konopi. Może waporyzacja, albo dabbing?

Podsumujmy…

Czy jest sens wstrzymywania dymu w płucach podczas palenia marihuany? Nie ma, ponieważ w żaden sposób nie zwiększy to efektu działania THC. Istnieją jednak inne sposoby by haj był silniejszy. Zapal więcej, zrób replay lub wybierz mocniejszą odmianę. Tak, czy inaczej oszczędź sobie kłopotów – wstrzymuj dym tylko kilka sekund. Twoje płuca Ci za to podziękują.


Źródło: herbiesheadshop.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)