konopie w biurze posłanki Beaty Maciejewskiej
Wiadomości

Konopie w biurze posłanki Lewicy… i w Twoim ogródku?

Opublikowany: 16 maja, 2022 godz. 8:58 am przez / No Comments

W piątek, 13 maja w gdańskim biurze posłanki Beaty Maciejewskiej pojawiła się doniczka z rośliną, którą raczej trudno na co dzień zobaczyć w miejscach publicznych. Skąd wzięły się konopie w biurze posłanki Lewicy?

Zmiana przepisów dotyczących konopi włóknistych

Beata Maciejewska jest Przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Zespół pracuje m.in. nad pakietem ustaw konopnych i walczy o legalizację marihuany w Polsce.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Doniczka z konopiami włóknistymi, która pojawiła się w biurze posłanki w Gdańsku Wrzeszczu, ma zwrócić uwagę na wprowadzone niedawno zmiany przepisów dotyczących upraw tych roślin. Zmiany te umożliwiają uprawę każdemu, ale nie oznacza to wcale, że ot tak można zasiać konopie włókniste we własnym mieszkaniu.

Nasiona, które chcemy zasiać, muszą zostać zamówione u certyfikowanego dostawcy. Certyfikowany materiał siewny to podstawowy wymóg, który należy spełnić, aby legalnie uprawiać konopie. Po otrzymaniu nasion trzeba je przesłać do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wraz z wypełnionym wnioskiem o wpis producenta do rejestru konopi włóknistych. Dołączyć należy etykietę nasion oraz skan faktury, a także potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej w kwocie 30zł.

Jeśli wnioskodawca spełni wszystkie wymogi zostanie wpisany do rejestru i otrzyma wystawione przez dyrektora oddziału terenowego KOWR zaświadczenie.

Konopie w biurze posłanki Lewicy – póki co wypożyczone

Biuro poselskie Beaty Maciejewskiej zamówiło już nasiona konopi włóknistych. Tym samym rozpoczęto procedurę, która ma umożliwić uprawę tych roślin w głównym biurze. Czy doniczki staną także w biurach terenowych? Póki co nie wiadomo. Rośliny konopi potrzebują odpowiednich warunków uprawy, w tym oświetlenia.

Warto podkreślić, że we wniosku do KOWR należy podać dokładny adres, pod którym konopie będą się znajdowały. Nie można zatem wysiać nasion w wielu doniczkach, a następnie dowolnie ich przenosić. Nie można także rozpocząć uprawy bez otrzymania potwierdzenia wpisu do rejestru producentów konopi włóknistych.


Źródło: zawszepomorze.pl, facebook.com/beatamaciejewskaofficial

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)