Rekreacja

Dlaczego marihuana rozśmiesza? Które odmiany wybrać?

Opublikowany: 9 maja, 2022 godz. 1:15 pm przez / No Comments

Nieustający śmiech jest jednym z efektów haju. Im większy haj, tym więcej śmiechu i lepsza zabawa. A wtedy bawią nawet najprostsze rzeczy. Dlaczego marihuana rozśmiesza i powoduje niekontrolowane chichotanie?

Śmiech to zdrowie

Uśmiech mówi dwie rzeczy. Po pierwsze, wskazuje, że osoba uśmiechająca się, czuje się komfortowo. Po drugie, sygnalizuje innym, że nie mają się czego obawiać z jej strony. To niewerbalna wskazówka, która ma pozytywnie wpływać na relacje społeczne.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Współczesne życie pełne jest czynników wywołujących stres. Nieustannie tłumimy gniew, niecierpliwość i strach. Dążymy do tego by się zrelaksować, a marihuana jest jednym ze sposobów na to. Śmiech jest dowodem uwolnienia negatywnych emocji i najczęściej jest zaraźliwy – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. To tak jak z ziewaniem… gdy widzisz, że ktoś ziewa, zaczynasz robić to samo.

W zależności od odmiany, marihuana wpływając na mózg może rozleniwić, spowodować euforię, zmienić postrzeganie rzeczywistości i spowodować niekontrolowany śmiech.

dlaczego marihuana rozśmiesza

Która marihuana rozśmiesza i zapewnia dobry nastrój? Oto najlepsze odmiany

Laughing Buddha wywodzi się z odmian tajskich i jamajskich. Ta potężna sativa może pochwalić się zawartością 18% THC i 0,4% CBD, co wystarczy żeby wznieść Cię na wyżyny radości.

Deadhead OG to hybryda z dominacją sativy, oferująca zabawny, ale jednocześnie relaksujący haj. Jest to krzyżówka Chemdawg 91 i SFV OG Kush. Zawartość THC w tej odmianie może wynieść ponad 20%.

Odmiana Sweet Diesel słynie z tego, że ma moc sativy. Daje energetycznego kopa, wpływa pozytywnie na interakcje społeczne i powoduje mnóstwo śmiechu. Zawartość THC wynosi od 10 do 18%.

Mango Kush, podobnie jak Pineapple Express i Strawberry Haze, to jedna z odmian cenionych za walory smakowe. THC na poziomie 16% zapewnia relaksujący haj przez dłuższy czas. Wielbiciele tej odmiany opisują haj jako głęboko relaksujący, silnie euforyczny i mocno odprężający, co jest efektem pożądanym przy wielu schorzeniach.

Purple Elephant to potężna indica. Zawiera do 25% THC. Równowaga i uspokojenie całego ciała niekiedy może powodować zmęczenie, ale jest to idealne zioło na spotkanie towarzyskie.

Ghost Train Haze to super mocna sativa, dzięki zawartości 27% THC. Jeśli jesteś w kręgu znajomych ta odmiana rozbawi was do łez.

wysokiej jakości susz CBD BioHemp

Dlaczego marihuana rozśmiesza?

THC zawarte w marihuanie wpływa na mózg za pośrednictwem układu endokannabinoidowego. Kannabinoidy wpływają na działanie neuroprzekaźników oraz aktywację dopaminy i serotoniny.

Dopamina zwiększa poczucie przyjemności, własnej wartości i uruchamia system nagrody. Stwarza poczucie euforii, która może dawać skutki fizyczne jak i emocjonalne. Serotonina jest naturalnie powiązana z równowagą, spokojem i szczęściem. Jest to ośrodek błogości, który radzi sobie z depresją i lękiem. Ten euforyczny efekt jest jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie decydują się na konsumpcję konopi i jest naturalnym prekursorem dobrej zabawy.

Za pomocą niektórych badań dowiedziono, że śmiech jest wyzwalany w tej samej części mózgu, co smutek i ból, więc jest prawdopodobne, że zioło wywoła śmiech i radość, jednocześnie łagodząc objawy depresji i niepokoju.

Dużo zależy od nastawienia

Paleniu marihuany z grupką przyjaciół właściwie zawsze towarzyszy mnóstwo śmiechu. Jednak zależy to także od nastawienia. Jeśli spotkasz się ze znajomymi głęboko przygnębiony i emocjonalnie wyczerpany, palenie Cię zrelaksuje, ale nie rozwiąże Twoich problemów.

Marihuana i mechanizm jej interakcji z układem endokannabinoidowym pomaga myśleć inaczej. Pozwala oderwać się od rzeczywistości i spojrzeć na siebie i wszystko dookoła z innej, niecodziennej perspektywy. Oderwanie to ma wywoływać śmiech, pozytywne nastawienie i zmniejszać objawy depresji. A kiedy już zaczniesz się śmiać, będziesz zarażać tym innych.


Źródło: allbud.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)