uprawy medycznej marihuany w Polsce
Wiadomości

Uprawy medycznej marihuany w Polsce poprowadzi IBPRS

Opublikowany: 23 września, 2023 godz. 8:54 am przez / No Comments

W marcu 2022 roku w Polsce w życie weszła nowelizacja ustawy, która zezwoliła na uprawy konopi innych niż włókniste, w celu wytwarzania surowca farmaceutycznego, czyli medycznej marihuany. Warunek jest taki, że mają być prowadzone przez instytuty państwowe. Okazuje się, że póki co polskimi uprawami zajmie się zupełnie inny instytut niż ten, który jako jedyny wyraził taką chęć podczas prac nad zmianami.

Spis treści:

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich jako jedyny poinformował, że będzie w stanie prowadzić uprawy konopi pod okiem ministra rolnictwa. Od zmian w przepisach minął ponad rok, a polskiej medycznej marihuany jak nie było w aptekach – tak dalej nie ma.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego zapowiedział uprawy medycznej marihuany w Polsce

Kilka dni temu na profilu firmy Cannabisland pojawiła się informacja o tym, że Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego będzie zajmować się uprawą medycznej marihuany w Polsce.

„W miejscowości Konopnica (woj. Lubelskie) Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego – PIB z powodzeniem przeprowadził pierwszą fazę uruchomienia farmy indoor.” – czytamy w komunikacie

Wynika z niego także, że Instytut przygotowywał się do tego projektu od momentu wejścia w życie nowelizacji ustawy, a zatem od ponad roku. W międzyczasie do projektu dołączyli kluczowi partnerzy działający w branży konopnej – Rafał i Jakub Lachowscy oraz firma Plantalux, którzy wspierają Instytut w prowadzonych działaniach by uprawa rozpoczęła się jak najszybciej.

Na dzień dzisiejszy trudno jest powiedzieć, kiedy medyczna marihuana z polskich upraw trafi do aptek. Jak wiemy, cały ten proces wiąże się z uzyskiwaniem licencji, pozwoleń i rejestracją produktów leczniczych. Istnieje spora szansa, że nastąpi to w przyszłym roku.

Źródło: facebook.pl, weedweek.pl

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)