Wiadomości

Program legalizacji marihuany w Holandii – faza pilotażowa

Opublikowany: 20 września, 2023 godz. 4:22 pm przez / No Comments

Holenderscy urzędnicy ogłosili właśnie, że program legalizacji marihuany wejdzie w fazę pilotażową przed końcem 2023 roku. W ramach Wietexperiment, pierwotnie zatwierdzonego przez senat w 2019 r., wybrana liczba hodowców otrzyma zezwolenie na dostarczanie legalnej marihuany do kawiarni w 10 miastach w całej Holandii.

Spis treści:

Przepisy dotyczące marihuany w Amsterdamie

Amsterdam słynie z kawiarni z konopiami indyjskimi, ale sprzedaż i uprawa konopi w celach rekreacyjnych poza tymi lokalami wciąż pozostaje nielegalna.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Zgodnie z obowiązującymi przepisami kawiarnie mogą sprzedawać konsumentom niewielkie ilości konopi, ale muszą działać zgodnie ze ściśle określonymi zasadami. Dostawcom zabrania się sprzedaży jakiejkolwiek marihuany firmom.

To, co urzędnicy nazywają „eksperymentem zamkniętej kawiarni”, ma na celu monitorowanie skutków wprowadzenia regulowanego rynku konopi indyjskich w całym kraju i pomóc w zapobieganiu przestępczości.

Program legalizacji marihuany w Holandii

Program legalizacji marihuany w Holandii i jego etapy

Faza pilotażowa rozpocznie się 15 grudnia w miastach Breda i Tilburg. Na tym etapie uczestniczące kawiarnie będą mogły sprzedawać zarówno produkty legalnie uprawiane, jak i produkty „tolerowane” (nieuregulowane). Do dostawy legalnych konopi indyjskich wybranych zostanie dwóch hodowców. Ten etap ma potrwać maksymalnie sześć miesięcy, podczas których wszystkie zmiany będą ściśle monitorowane, aby zdobyć doświadczenie w zakresie zamkniętego łańcucha i wszystkich procesów z nim związanych. Następnie rozpocznie się „faza przejściowa”, w której wszystkie uczestniczące miasta będą mogły sprzedawać produkty, które są regulowane przepisami.

Zastrzeżono jednak, że jeżeli porządek publiczny lub bezpieczeństwo zostaną poważnie zagrożone, faza wdrożeniowa zostanie przedwcześnie przerwana. Wówczas spostrzeżenia i wnioski zostaną udostępnione wszystkim uczestniczącym gminom, a następnie wykorzystane do ulepszenia procesów i systemów w celu zapewnienia płynnej fazy przejściowej.

Oczekuje się, że wszystkie miasta będą mogły rozpocząć fazę przejściową najwcześniej pod koniec pierwszego kwartału 2024 roku, a kolejnych dwóch producentów rozpocznie  zaopatrywanie kawiarni od lutego.


Źródło: cannabishealthnews.co.uk

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)