Rekreacja

Sposoby dekarboksylacji marihuany bez użycia piekarnika

Opublikowany: 26 maja, 2023 godz. 12:54 pm przez / No Comments

Dekarboksylacja jest kluczowym krokiem w przygotowaniu konopi do spożycia, niezależnie od tego, czy chodzi o palenie, artykuły spożywcze czy nalewki. Proces ten obejmuje podgrzewanie konopi w celu aktywacji zawartych w nich związków, w szczególności THC i CBD, które są odpowiedzialne za wiele psychoaktywnych i terapeutycznych efektów rośliny. Tradycyjnie dekarboksylacja odbywa się w piekarniku, ale co, jeśli go nie masz? Czy są sposoby dekarboksylacji marihuany bez użycia piekarnika?

Na czym polega dekarboksylacja?

Gdy surowa marihuana jest podgrzewana, zachodzi proces dekarboksylacji, który przekształca niepsychoaktywne THCA (kwas tetrahydrokannabinolowy) i CBDA (kwas kannabidiolowy) odpowiednio w THC i CBD. Dekarboksylacja ma zatem kluczowe znaczenie dla aktywacji związków znajdujących się w konopiach indyjskich.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


sposoby dekarboksylacji marihuany

Jakie są sposoby dekarboksylacji marihuany bez użycia piekarnika?

Dekarboksylacja przy użyciu wolnowaru

Umieść rozdrobnioną marihuanę w słoiku z luźno dokręconą pokrywką. Umieść słoik w wolnowarze wypełnionym wodą. Woda zapobiegnie przegrzaniu marihuany, co mogłoby degradować niektóre kannabinoidy zamiast je aktywować. Gotuj przez około dwie godziny, potrząsając/mieszając zawartość słoika co 30 minut.

Dekarboksylacja marihuany w garnku

Inną metodą jest użycie kuchenki. W tej metodzie będziesz potrzebować dużego garnka i termometru kuchennego. Napełnij garnek wodą i umieść w nim wodoszczelny i odporny na wysoką temperaturę pojemnik (np. hermetyczny słoik, szczelna torebka) z marihuaną.

Ustaw kuchenkę na niskie grzanie i użyj termometru do kontrolowania temperatury wody, utrzymując ją na poziomie około 93 °C. Pozwól marihuanie podgrzewać się przez około dwie godziny, od czasu do czasu mieszając/potrząsając.

Wykorzystanie urządzenia sous – vide

Trzecią metodą dekarboksylacji bez piekarnika jest użycie maszyny sous-vide, czyli urządzenia, które pozwala gotować jedzenie w precyzyjnie kontrolowanej kąpieli wodnej.

Umieść konopie w zamkniętej próżniowo torebce i dodaj niewielką ilość masła lub oleju. Ustaw maszynę do sous-vide na około 93 °C i pozwól marihuanie gotować się przez dwie godziny.

Niezależnie od wybranej metody, ważne jest, aby dokładnie kontrolować temperaturę, aby zapobiec przegrzaniu marihuany, które może skutkować utratą jej mocy. Korzystanie z termometru lub urządzenia do sous-vide pomoże ci utrzymać optymalną temperaturę dekarboksylacji, która nie powinna przekroczyć 120 °C.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)