Rekreacja

Shatter – co to jest i jak powstaje?

Opublikowany: 9 listopada, 2022 godz. 12:04 pm przez / No Comments

Koncentraty konopne stają się coraz bardziej popularne, a jednym z nich jest właśnie shatter. Wzbudza on zainteresowanie konsumentów marihuany, którzy przede wszystkim chcą wiedzieć jak z niego korzystać.

Co to jest shatter?

Shatter to jeden z najpopularniejszych koncentratów na rynku. Jest to najczystsza forma butanowego oleju haszyszowego (BHO). Ze względu na dużą ilość THC używanie go zawsze było dość kontrowersyjnym tematem.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Koncentrat ten słynie z ostrego, wyrazistego smaku oraz długotrwałych silnych efektów, co czyni go idealnym koncentratem dla każdego, kto chce doświadczyć intensywnego i wyjątkowego haju. Shatter znany jest również ze swojej zwartej, przypominającej szkło struktury, która ma tendencję do pękania – stąd jego nazwa.

co to jest shatter i jak powstaje

Jak powstaje shatter?

Tego rodzaju koncentrat powstaje podczas procesu ekstrakcji, w którym butan (w postaci płynnej) jest wykorzystywany do pozyskiwania trichomów. Następnie, za pomocą ciepła, butan jest usuwany i powstaje końcowy produkt – koncentrat. Ta w skrócie opisana procedura stosowana jest od dziesięcioleci. Zdecydowanie jednak nie jest to coś, co należy robić samodzielnie w domu, bo praca z butanem jest niebezpieczna.

Na to jaką czystość i fakturę będzie miał ostatecznie koncentrat wpływa kilka czynników. Oczywiście głównym z nich jest jakość materiału, z którego powstaje.

Jak konsumować shatter?

Najpopularniejszą metodą używania koncentratów jest dabbing, który polega na umieszczeniu ekstraktu na rozgrzanej powierzchni i inhalowaniu powstających oparów. Do dabbingu wykorzystuje się mniejszych rozmiarów fajki wodne i specjalną końcówkę, tzw.” dab nail”, powszechnie nazywaną „gwoździem”.

dabbing

Shatter można także waporyzować tak jak inne koncentraty, ale wymaga to ustawienia wyższej temperatury urządzenia niż w przypadku kwiatów. Waporyzator do dabbingu zapewnia wygodę użytkowania i możliwość cieszenia się sesją w dowolnym miejscu.

Koncentrat może być także dodatkiem do jointa lub blunta. Wystarczy rozkruszyć shatter i wymieszać z suszem. Jest to jednak najmniej skuteczna metoda ze względu na brak kontroli nad temperaturą, co skutkuje zużyciem większej ilości THC.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy jesteś koneserem marihuany szukającym lepszych doświadczeń, czy nowicjuszem w konopnym świecie, shatter jest opcją, którą warto spróbować bo ten bogaty w THC koncentrat zapewnia niesamowite wrażenia.


Źródło: mooselabs.us, greencamp.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)