Rekreacja

Dlaczego konopie stają się fioletowe?

Opublikowany: 8 listopada, 2022 godz. 2:10 pm przez / No Comments

Większość ludzi ekscytuje się na widok fioletowego pączka. Nic dziwnego, takie pąki są piękne i wyjątkowe. Dlaczego konopie stają się fioletowe? Oto wszystko co powinieneś wiedzieć o fioletowych konopiach.

Dlaczego konopie stają się fioletowe?

Rośliny, które zmieniają kolor na fioletowy, robią to ze względu na swoją genetykę i środowisko, w którym rosną. Odcienie fioletu mogą być różne, w zależności od genetyki. Niektóre konopie stają się całkowicie fioletowe – nawet liście i łodygi – podczas gdy inne odmiany wytwarzają np. tylko fioletowe pąki. Również liście mogą być całkowicie purpurowe, albo mieć taką barwę tylko u podstawy lub na krawędziach. Niektóre konopie mają fioletowe zabarwienie na końcach trichomów.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


dlaczego konopie stają się fioletowe

Jak pachną i smakują fioletowe konopie?

Kiedy myślimy o fioletowych pąkach, myślimy o aromacie winogron. Ten, w zależności od odmiany, może przypominać zapach świeżych owoców lub cukierków.

Jeśli chodzi o smak to większość fioletowych pąków daje gęsty dym o bogatym profilu smakowym. Po fioletowych genetykach można się spodziewać m.in. tonów lawendy o bardzo ziołowym zapachu. Niektóre odmiany, w zależności od krzyżowania, mogą być skunk – czosnkowe, a nawet mieć posmak ciasteczek, który doskonale łączy się z owocowym i tropikalnym zapachem.

Czy warunki wzrostu mają wpływ na fioletową barwę konopi?

Rośliny konopi przybierające purpurową barwę zazwyczaj zawierają w wysokim stężeniu antocyjany. To grupa flawonoidów o działaniu przeciwutleniającym. Te polifenole mają kolor niebieski, czerwony lub fioletowy, a kombinacje tych kolorów tworzą legendarne różowe odmiany.

Selektywna hodowla odmian pozwoliła wyizolować rośliny o fioletowym zabarwieniu. Dzięki odpowiednim metodom uprawy mamy obecnie kilka supersmacznych fioletowych odmian konopi indica, sativa i hybryd.

Korzystanie z oświetlenia LED w pomieszczeniu do uprawy pomaga wydobyć kolory antocyjanów znajdujących się w roślinie. Dodatkowo, wystawiając rośliny na działanie źródła zimna w cyklu ciemności, np. stosując suchy lód wokół korzeni, roślina także jest pobudzana do zmiany koloru.

Fioletowe konopie – najczęstsze mity

Wiele osób uważa, że wszystkie fioletowe konopie do odmiany indica. Rzeczywiście odmiany indica mają tendencję do dominowania wśród fioletowych roślin, ale jest to bardziej efekt hodowli niż prawo natury.

Innym powszechnym mitem jest to, że fioletowe odmiany uzyskują swój kolor tylko dlatego, że są uprawiane z oświetleniem LED. Oczywiście, świetlenie LED może pomóc uwydatnić naturalnie fioletowe odcienie drzemiące w genetyce roślin, ale samo światło nie pozwoli uzyskać takiego koloru.


Źródło: herbceo.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)