Rekreacja

Jak jarać żeby się zjarać? – vademecum palenia zioła

Opublikowany: 10 listopada, 2022 godz. 6:50 am przez / No Comments

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym miłośnikiem marihuany, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, możesz się zastanawiać, jak osiągnąć intensywny haj jednocześnie nie zużywając dużej ilości zioła. Z czasem bywa to trudniejsze, ponieważ organizm buduje tolerancję, a Ty sam możesz oczekiwać czegoś więcej. Warto dlatego wiedzieć jak spełnić swoje oczekiwania, czyli jak jarać żeby się zjarać.

Jak jarać żeby się zjarać? – sposoby na silniejszy haj

Zmień rodzaj zioła, które palisz

Istnieje niezliczona ilość odmian marihuany. Różnią się nie tylko jakością, ale przede wszystkim mocą. Masz wrażenie, że z każdym paleniem Twój haj jest słabszy niż wcześniej i coraz trudniej Ci jest go osiągnąć? Być może nadszedł czas, aby zmienić rodzaj palonego zioła. Sięgnij po susz o wyższej niż dotychczas zawartości THC.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Zmień metodę konsumpcji

Czy wiesz, że sposób w jaki konsumujesz marihuanę (a zapewne najczęściej ją palisz) ma wpływ na Twój haj? Jeśli palisz jointy od jakiegoś czasu, być może nadszedł czas na nowe doświadczenia? Bez względu na to, jak obecnie zażywasz marihuanę, jeśli wydaje Ci się, że nie możesz uzyskać dobrego haju, spróbuj zmienić metodę konsumpcji. Wybierz bongo, waporyzator, fajkę, albo poszalej w kuchni i upiecz słynne ciasteczka.

jak palić z bongo

Zmień nawyki

Palenie w kółko tego samego i w dodatku w tym samym miejscu prowadzi do tego, że w życie palacza wkracza monotonia. Spróbuj zacząć palić w różnych miejscach, z różnymi ludźmi. Wystarczy nawet zmiana pory dnia. Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia, a nasze ciała mają tendencję do adaptacji. Otwierając swój umysł na nowe doświadczenia podczas palenia, Twój haj prawdopodobnie będzie silniejszy i ciekawszy.

Pal po aktywności fizycznej

Idź na siłownię lub udaj się na przyjemny spacer. Kiedy ćwiczysz, Twoje ciało uwalnia endorfiny, które poprawiają nastrój. Po zakończeniu aktywności fizycznej te same endorfiny pomagają oczyścić umysł i sprawić, że odczuwasz satysfakcję. To taki naturalny „haj”, który jest doskonałą podstawą dla osiągnięcia intensywniejszego haju z palenia.

Używaj grindera

Korzystanie z młynka to praktyka, która pozwala wyciągać z suszu maksimum. Równomiernie zmielony pączek dobrze zawija się w bletkę i co najważniejsze – równomiernie się spala dając pożądany przez konsumenta efekt. Dodatkowo, gdy używasz młynka, otrzymasz sproszkowany produkt uboczny znany jako kief. Dzięki niemu możesz zrobić np. Moon Rock i sprawić, że palenie da Ci prawdziwego kopa!

Zjedz mango

Mango zawiera związek chemiczny zwany mircenem, który znajduje się również w wielu odmianach konopi. Badania sugerują, że mircen oddziałuje korzystnie z THC, pomagając w zwiększeniu jego efektów psychoaktywnych. Oznacza to, że więcej mircenu w Twoim ciele pomoże zwiększyć Twój haj. Następnym razem zanim odpalisz jointa, najpierw zjedz mango!

jak jarać żeby się zjarać

Nie spiesz się

Płynne palenie zioła może być początkowo trudne dla nowicjuszy. Chcąc uzyskać dobrej jakości haj można palić korzystając z metody 4-2-4: powolny wdech przez 4 sekundy, pauza na 2 sekundy, wydech przez 4 sekundy.

Tolerancja…

Nikt tego nie lubi, ale codzienne palenie marihuany sprawia, że w pewnym momencie po prostu trzeba zrobić sobie przerwę od palenia i pozwolić organizmowi zbudować tolerancję. Jeśli jest Ci trudno zrezygnować z palenia to chociaż spróbuj palić trochę mniej, albo spróbuj ograniczyć się do palenia tylko w określone dni w miesiącu.


Źródło: zipscannabis.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)