Wiadomości

Magiczne grzyby będą legalne w Kolorado

Opublikowany: 11 listopada, 2022 godz. 11:50 am przez / No Comments

Dziesięć lat po zalegalizowaniu używania i sprzedaży marihuany, wyborcy Kolorado zagłosowali za legalizacją stosowania grzybów psylocybinowych (tzw. „magiczne grzyby”). Propozycja uzyskała około 51% poparcia.

Zwolennicy legalizacji mówią, że to historyczny moment

„Wyborcy w Kolorado dostrzegli korzyści płynące z regulowanego dostępu do naturalnych substancji, w tym psylocybiny, dzięki czemu osoby z PTSD, nieuleczalną chorobą, depresją, lękiem i innymi problemami ze zdrowiem psychicznym będą mogły się leczyć.” – powiedzieli pomysłodawcy inicjatywy

magiczne grzyby


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Legalizacja pozwoli osobom powyżej 21 roku życia uprawiać i dzielić się grzybami psychodelicznymi, a także tworzyć regulowane przez państwo ośrodki lecznicze, w których będą mogli umawiać się na spotkania w celu spożywania psylocybiny pod okiem specjalistów.

Regulowany dostęp do psylocybiny ma zacząć obowiązywać w Kolorado pod koniec 2024 roku.

Nie tylko magiczne grzyby

Do czerwca 2026, stanowy Departament Agencji Regulacyjnych może rozszerzyć dostęp do innych psychodelików pochodzenia roślinnego. Są to:

  • ibogaina, pochodząca z kory korzenia drzewa iboga
  • meskalina, która pochodzi z kaktusów
  • oraz dimetylotryptamina (DMT), naturalny związek występujący w roślinach i zwierzętach.

Centra zdrowia psychicznego i kliniki leczenia uzależnień również mogłyby wówczas starać się o licencje na oferowanie leczenia psychodelikami.

Inicjatywa legalizacji grzybów psychodelicznych spotkała się ze sprzeciwem. Niektórzy obawiają się, że otwarcie ośrodków leczenia psychodelikami i ich reklama w całym Kolorado znormalizuje stosowanie narkotyków wśród młodych ludzi i zwiększy ich używanie wśród nastolatków.


Źródło: coloradosun.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)