Wiadomości

Konopne tenisówki marki Reebok – klasyk w nowej odsłonie

Opublikowany: 15 listopada, 2022 godz. 1:10 pm przez / No Comments

Wielbiciele sneakersów mogą już uzupełnić swoją kolekcję butów o nowe konopne tenisówki. Reebok i londyńska marka Maharishi w ramach współpracy Maharishi x Reebok LT Court Hemp nadają nowy styl znanym klasykom. Włókno konopne wykorzystywane jest przez firmę Maharishi od lat 90.

Konopne tenisówki Maharishi x Reebok LT Court Hemp to połączenie natury i nowoczesnych technologii

Podeszwa obuwia jest gumowa w kolorze wojskowej zieleni i kredy. Cholewka wykonana została z tkaniny konopnej. Na bokach cholewki umieszczono logo Maharishi, na pięcie miękki, zamszowy pasek. Buty mają także klasyczne elementy OG LT Court, a w środku wyściółkę frotte.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


konopne tenisówki

Buty konopne Maharishi x Reebok LT Court Hemp były dostępne w sprzedaży od 28 października wyłącznie w firmie Maharishi. Ich światowa premiera miała miejsce 7 listopada na Reebok.com i u sprzedawców detalicznych.

„To dla nas kolejna świetna okazja, by zagłębić się w bogate archiwum klasyków Reeboka.” — powiedział Hardy Blechman, założyciel Maharishi

Blechman założył firmę Maharishi w 1994 roku. „Maharishi” dosłownie tłumaczy się jako „wielki wizjoner”, co odnosi się do celu marki, jakim jest tworzenie trwałej i etycznie produkowanej odzieży z konopi i włókien organicznych.

„LT Court to świetne buty do tenisa z archiwów Reeboka z lat 80. Wykorzystując konopie i minimalistyczny design, nowy model pozostaje wierny zarówno stylowi Maharishiego, jak i klasycznemu stylowi Reeboka.” – podsumował Blechman

Odzież konopna to nie tylko moda

Rośliny konopi wspomagają proces wchłaniania CO2 z atmosfery w szybszym tempie niż drzewa. W stanach niedoboru wody konopie zużywają również znacznie mniej wody niż drzewa. Konopie zapewniają właściwości regeneracyjne, będąc w stanie przywrócić glebie niezbędne składniki odżywcze. To tylko niektóre z wielu powodów, dla których badania Maharishi nad tkaniną konopną zdecydowanie wykraczają poza modę.


Źródło: hightimes.com, sneakerfiles.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)