Rekreacja

Senność po paleniu marihuany? Możesz jej zaradzić!

Opublikowany: 21 lipca, 2022 godz. 2:53 pm przez / No Comments

Nie bez powodu marihuana jest dedykowana osobom, które mają problemy ze snem. Roślina ta pozwala ciału naturalnie się odprężyć i zrelaksować, co jest doskonałe dla każdego, kto chce zapaść w błogi sen. Jednak tym, którzy palą by osiągnąć haj, skutek uboczny w postaci senności może trochę przeszkadzać. Na szczęście senność po paleniu marihuany da się kontrolować.

Jak zmniejszyć senność po paleniu marihuany?

Zmień swoje nawyki

Jeśli nie możesz, albo po prostu nie chcesz kłaść się spać po paleniu zmiana nawyków może Ci pomóc. Zamiast zalegać w fotelu wyjdź na spacer, pooddychaj świeżym powietrzem. Po prostu zmień otoczenie. Możesz także porozmawiać z kimś znajomym. Nawet obejrzenie dobrej komedii, czy rozmowa telefoniczna pozwoli zaangażować umysł i pokonać zmęczenie.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Aktywność fizyczna

Badania wykazały, że ćwiczenia o niskiej intensywności pomagają lepiej spać i zmniejszają zmęczenie, pobudzając organizm do produkcji większej ilości mitochondriów. Rozkładają one glukozę, aby stworzyć paliwo dla twojego ciała, dając ci więcej energii. Uprawianie joggingu, gdy jesteś śpiący, może być zbyt trudnym wyzwaniem, ale lekkie rozciąganie lub kilka przysiadów może załatwić sprawę.

Weź prysznic

Jeśli jesteś w domu i zaczynasz odczuwać intensywną senność wywołaną marihuaną, wskocz pod prysznic lub weź chłodną kąpiel. To sprawi, że poczujesz się nie tylko odświeżony, ale i pobudzony i gotowy do działania. Jednym słowem, odechce Ci się zalegać na sofie.

senność po paleniu marihuany

Kofeina

Filiżanka kawy lub herbaty to zawsze dobry wybór, gdy potrzebujesz szybkiego zastrzyku energii. Niektóre badania wykazały, że kofeina może wzmacniać działanie THC i zapewniać przyjemniejszy i skuteczniejszy haj. Jednak biorąc pod uwagę, że jedno jest środkiem rozluźniającym, a drugie stymulantem, do ich mieszania powinno się podchodzić z rozwagą.

Nie siedź w miejscu, zajmij się czymś

Zrób listę rzeczy, które musisz zrobić, a następnie staraj się je wykonać po paleniu trawki. Podobnie jak podczas ćwiczeń, bycie w ruchu może zmniejszyć uczucie zmęczenia. Rób pranie, sprzątaj mieszkanie lub zajmij się odkładanym od dawna koszeniem trawnika.


Źródło: lookah.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)