Wiadomości

Legalizacja marihuany w Europie – czas na zmiany?

Opublikowany: 20 lipca, 2022 godz. 3:02 pm przez / No Comments

Czołowi urzędnicy z Niemiec, Luksemburga, Malty i Holandii spotkali się, aby omówić plany i wyzwania związane z legalizacją rekreacyjnej marihuany. Jest to pierwsza z serii dyskusji, która może zostać rozszerzona na inne kraje i sprawić, że legalizacja marihuany w Europie nabierze rozpędu.

Adwokaci twierdzą, że seria spotkań może okazać się przełomowa, zarówno jako sposób na koordynację przyszłych przepisów dotyczących konopi, jak i zajęcie się kwestią oporu ze strony Organizacji Narodów Zjednoczonych, która obecnie zakazuje państwom członkowskim legalizacji marihuany.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Legalizacja marihuany w Europie wymaga nowego podejścia

Luksemburska Minister Sprawiedliwości Sam Tanson w wydanym oświadczeniu powiedziała, że prawie pół wieku po wejściu w życie prawa ustanawiającego kryminalizację zachowań związanych z narkotykami Luksemburg nadal prowadzi politykę narkotykową skoncentrowaną przede wszystkim na represjach.

„Jak pokazują nasze statystyki, nie można zaprzeczyć niepowodzeniu tego podejścia i nadszedł czas, aby wypracować nowe podejście, oparte na dialogu z państwami, które dokonały tej samej obserwacji oraz instytucjami europejskimi i międzynarodowymi.” – powiedziała Sam Tanson

Wicepremier Luksemburga Paulette Lenert również skomentowała spotkanie, stwierdzając, że jest przekonana, że w polityce dotyczącej konopi konieczna jest zmiana paradygmatu.

„Przyjęcie tych nowych polityk publicznych, kładących nacisk na zapobieganie i ograniczanie zagrożeń i szkód poprzez regulacje, a nie represje i środki przymusu, stawia przed nami nowe wyzwania na poziomie międzynarodowym i europejskim, do których konstruktywnie odnieśliśmy się podczas naszych konsultacji.” – powiedziała Wicepremier Luksemburga

legalizacja marihuany w Europie

Holandia nie podpisała wspólnego oświadczenia

Jednak wszystkie kraje, które uczestniczyły w spotkaniu zgadzają się, że legalizacja marihuany w Europie wymaga nowej ustrukturyzowanej i wielostronnej polityki narkotykowej.

Z czterech krajów bezpośrednio zaangażowanych w dyskusję do tej pory tylko Malta zdekryminalizowała używanie marihuany do celów osobistych

Zgodnie z nowym prawem dorośli w wieku od 18 lat będą mogli posiadać do siedmiu gramów konopi i uprawiać aż cztery rośliny na własny użytek. W domu można przechowywać do 50 gramów marihuany. Jednak prawo nadal nie zezwala na sprzedaż w licencjonowanych sklepach.


Źródło: marijuanamoment.net

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)