Rekreacja

Pęknięcia, odpryski, rysy – jak naprawić uszkodzone bongo?

Opublikowany: 19 lipca, 2022 godz. 2:10 pm przez / No Comments

Człowiek z natury przywiązuje się do różnych rzeczy. Z tego powodu dla wielu miłośników marihuany sprzęt do palenia jest jak skarb, z którym wiążą się równie cenne wspomnienia. Niestety, bez względu na to jak bardzo jest się ostrożnym wypadki po prostu się zdarzają i bongo ulega uszkodzeniu dodatkowo łamiąc serce właściciela. Jeśli Twój sprzęt potłukł się w drobny mak raczej już nic z tym nie zrobisz, ale w przypadku pęknięć, odprysków, czy zarysowań wiedza jak naprawić uszkodzone bongo jest niezwykle przydatna.

Ocena szkody

Bongo może ulegać różnego rodzaju uszkodzeniom. Z tego powodu, a także ze względu na różne rodzaje materiału, z którego może być wykonane, nie ma jednego sposobu naprawy. Przede wszystkim należy ocenić, czy bongo w ogóle da się naprawić.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Plastik, silikon, drewno lub metal są często znacznie łatwiejsze do naprawienia niż ceramika lub szkło. Jeśli upuścisz szklane bongo i rozbije się na małe kawałki, to raczej nie ma opcji żebyś je pozbierał i posklejał w całość.  Plusem jest to, że niektóre elementy bongo są po prostu wymienne, a wyszczerbienia lub pęknięcia można z łatwością załatać niskim kosztem.

jak naprawić uszkodzone bongo

Jak naprawić uszkodzone bongo?

Duct Tape, czyli taśma naprawcza

Charakterystyczna szara taśma ma wszechstronne zastosowanie i przydatna jest również w przypadku, gdy dwa lub trzy elementy bongo wymagają ponownego sklejenia. Najpierw trzeba je dobrze wyczyścić żeby taśma dobrze trzymała. Dopasuj do siebie elementy, a następnie owiń ciasno taśmą. Jest to szybkie rozwiązanie, ale niestety, sprawdzi się tylko w przypadku elementów, które nie mają bezpośredniego kontaktu z wodą.

Kleje, żywice, czy silikony

Jeśli nie możesz wykorzystać taśmy sięgnij po żywicę epoksydową. Co ważne, powinna być przeznaczona do kontaktu z żywnością. Wiele środków wiążących, takich jak np. Super Glue, zawiera szkodliwe chemikalia, które mogą być uwalniane pod wpływem ciepła lub przenikać do wody znajdującej się w bongo.

Żywica to zdecydowanie trwalszy od taśmy sposób łączenia ze sobą wielu kawałków bonga. Podobnie jak w przypadku taśmy, musisz upewnić się, że wszystkie części są czyste i suche. Dalej należy postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Z reguły należy rozprowadzić produkt wzdłuż pęknięć, następnie dopasować do siebie i ścisnąć kawałki i poczekać aż połączą się na stałe.

Czego nie używać do naprawy bonga?

Żywica epoksydowa, silikon spożywczy, czy taśma naprawcza wydają się być najlepszymi sposobami by uratować uszkodzone bongo. Lista rzeczy, których nie powinieneś wykorzystywać w tym celu jest dość długa. Przede wszystkim nie może to być wspomniany wcześniej klej Super Glue, kit, czy inne tego typu uszczelniacze.

Część z nich nie przykleja się do szkła, co jest oczywiście problemem przy próbie naprawy szklanego bonga. Co więcej zawierają szkodliwe chemikalia, które mogą być toksyczne dla ludzi.

Jeśli chcesz skorzystać z usług profesjonalisty możesz zapytać w lokalnym headshopie, czy znają jakieś pracownie lub artystów, którzy wykonują tego typu naprawy. Wprawdzie będzie to trochę kosztować, ale jeśli Twoje bongo jest unikatowe i masz do niego sentyment cena zapewne nie będzie grać roli.


Źródło: lookah.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)