Rekreacja

Mokra marihuana? Zamiast wyrzucać – wysusz!

Opublikowany: 18 lipca, 2022 godz. 10:32 am przez / No Comments

Jeśli niechcący zmoczyłeś marihuanę prawdopodobnie będziesz chciał ją wyrzucić w obawie o rozwój pleśni. Jednak nie wszystko stracone! Mokra marihuana wcale nie musi trafić do kosza. Takie zioło często można w łatwy sposób odratować. 

Oczywiście, co warto podkreślić już na wstępie, że możliwość całkowitego wysuszenia zioła zależy od tego, w jaki sposób zamokło. Jeśli marihuana namokła od brudnej wody lub co gorsza takiej, która zawierała chemikalia – czas się pożegnać. Jeśli jednak wylałeś na marihuanę trochę wody napełniając bongo istnieje spora szansa, że uda się ją wysuszyć.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Czy mokra marihuana nadaje się do palenia?

Mokry pączek nie rozdrabnia się łatwo i może zatkać młynek podczas próby rozdrabniania. Ciężko też będzie się je palić, nawet jeśli się rozpali. Co więcej, przepływ powietrza w wilgotnych pąkach jest ograniczony. Dlatego lepiej nie palić wilgotnego zioła tylko spróbować je wysuszyć.

legalizacja

Ile czasu potrzeba żeby marihuana wyschła?

Z dużym prawdopodobieństwem możesz odratować marihuanę, którą właśnie zmoczyłeś. Próby suszenia zioła, które leżało zalane przez dłuższy czas raczej spełzną na niczym.

Nie ma konkretnej odpowiedzi, ile czasu zajmie wyschnięcie zioła. Może to zająć niecałą godzinę, a może i nawet trzy dni. Zwróć też uwagę na to, że im dłużej trwa proces suszenia, tym większe jest prawdopodobieństwo rozwoju pleśni. Dlatego zawsze obserwuj materiał roślinny i jeśli będziesz miał wątpliwości lepiej je wyrzuć.

Jak wysuszyć mokrą marihuanę?

Wykorzystaj papierowe ręczniki

Suszenie zioła w papierowych ręcznikach jest proste. Będziesz potrzebować wentylatora lub osuszacza.

 • owiń pączek w papierowe ręczniki i przenieś w ciemne, suche miejsce
 • dodatkowo możesz umieścić całość w papierowej torebce
 • ustaw w pobliżu wentylator lub osuszacz
 • wymieniaj papier, gdy stanie się wilgotny i obracaj pączek, aby zapobiec rozwojowi pleśni
 • cały proces, aż marihuana stanie się sucha i jędrna w dotyku, będzie trwać 24 – 48 godzin

Ryż

Od smartfonów po konopie indyjskie. Czy jest rzecz, z której ryż nie wyciągnie wilgoci?

 • hermetyczny słoik napełnij do połowy ryżem
 • włóż do niego zamoknięte zioło i przysyp dodatkową warstwą ryżu.
 • postaw słoik w ciemnym, suchym pomieszczeniu na co najmniej 24 – 48 godz.
 • jeśli po tym czasie zioło nadal będzie wilgotne, podziel je na mniejsze kawałki i zastosuj metodę z papierowym ręcznikiem

mokra marihuana

Piekarnik

Jeśli nie chcesz czekać 24 godziny lub dłużej na wyschnięcie zioła, zawsze możesz włożyć je do piekarnika. Należy jednak pamiętać, że włożenie go do piekarnika spowoduje dekarboksylację, przez co marihuana lepiej nadawać się będzie do zastosowania w produktach spożywczych i nalewkach niż do palenia. Dodatkowo podgrzanie w piekarniku uwolni część terpenów, więc w kuchni z całą pewnością unosić się będzie aromat zioła.

 • połam zioło palcami na mniejsze kawałki
 • rozłóż równomiernie na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia
 • piecz w piekarniku nagrzanym do ok. 118°C. przez około 30 – 40 minut
 • po wyjęciu i ostudzeniu przechowuj marihuanę w ciemnym i chłodnym miejscu

Wkład pochłaniający wilgoć

Jeśli Twoje zioło jest tylko trochę wilgotne możesz włożyć je do szczelnego pojemnika z pochłaniaczem wilgoci. Po 3 dniach wkład powinien całkowicie pochłonąć wilgoć z marihuany.

Mokra marihuana? Tak NIE należy jej suszyć!

Kiedy odkryjesz, ze Twoje zioło zamokło możesz wpaść w panikę. Nie działaj jednak pochopnie bo możesz całkowicie zniszczyć zioło wykorzystując niewłaściwe metody jego suszenia.

Włożenie zioła do mikrofalówki to jeden z kiepskich pomysłów, który może zniszczyć kannabinoidy i doprowadzi do powstania silnego i nieprzyjemnego zapachu.

Wykorzystanie suszarki do włosów może sprawdzić się w przypadku mniejszych pączków, ale dużych kwiatów lub zmielonego zioła nie da się w ten sposób wysuszyć równomiernie. Gorące powietrze nie będzie w stanie przeniknąć do wnętrza pąka, a zmieloną marihuanę po prostu zdmuchnie.

Chcąc wysuszyć namokniętą marihuanę na myśl przychodzą promienie słoneczne. Światło słoneczne nie jest wystarczająco niezawodne, aby skutecznie wysuszyć konopie – może nawet zacząć degradować kannabinoidy i terpeny, przekształcając m.in. THC w CBN i zmieniając moc zioła.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)