Rekreacja

Prawidłowe dawkowanie marihuany do palenia

Opublikowany: 8 sierpnia, 2023 godz. 2:09 pm przez / No Comments

Niezależnie od tego, czy jesteś regularnym palaczem marihuany, czy dopiero zaczynasz używać produktów z konopi indyjskich, powinieneś je odpowiednio dawkować. Prawidłowe dawkowanie marihuany ma kluczowe znaczenie, ponieważ wybór odpowiedniego produktu i metody konsumpcji (np. do palenia) ma wpływ na efekt, który odczujesz.

Jak określić idealną ilość zioła do palenia?

Wszystko zależy od tego jaki jest cel palenia, czy palisz marihuanę w celu złagodzenia bólu lub uzyskania innych efektów terapeutycznych, czy po prostu chcesz zapalić jointa wspólnie z przyjaciółmi? Słuchaj swojego ciała i pozwól sobie poczuć efekty każdego zaciągnięcia. Jeśli po około 15 minutach od wypalenia pojedynczej dawki nie odczuwasz żadnych efektów odurzających, możesz ją zwiększyć, ale rób to stopniowo. 


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Prawidłowe dawkowanie marihuany do palenia

Jak różne szczepy wpływają na dawkowanie?

Konopie indyjskie były tradycyjnie dzielone na kategorie, takie jak indica, sativa i hybryda, ale obecnie panuje zgoda co do tego, że dokładniejsze jest spojrzenie na profile terpenów i kannabinoidów w celu określenia efektów szczepu. Oznacza to, że aby ustalić odpowiednią dawkę i osiągnąć pożądane efekty, musisz wybrać odmianę o profilu terpenowym i kannabinoidowym, który odpowiada Twoim konkretnym potrzebom.

Załóżmy na przykład, że używasz konopi do leczenia przewlekłego bólu. W takim przypadku możesz sięgnąć po zioło o równej zawartości THC i CBD, bogatej w terpeny znane ze swoich właściwości przeciwbólowych, takich jak limonen lub linalol.

Wiedza bierze się jednak z doświadczenia., zatem jeśli nigdy wcześniej nie paliłeś marihuany, nie musisz od razu szczegółowo studiować opisów wszystkich odmian. Na początek wystarczy przyjmowanie małych dawek np. z pre-rollsa, otrzymanego od kumpla, który jest doświadczonym palaczem. 

Prawidłowe dawkowanie marihuany do palenia

Przede wszystkim zwróć uwagę na to ile marihuany kupujesz, co najczęściej określone będzie w gramach. Kolejną istotną informacją jest zawartość THC. Na przykład możesz mieć odmianę konopi, która zawiera 20% THC. Oznacza to, że 20% masy kwiatu konopi to THC. Tak więc 1 gram kwiatu zawierający 20% THC powinien zawierać wagowo 0,2 grama (200 miligramów) THC.

Zakładając, że zawartość THC jest równomiernie rozłożona w pąku i używasz 1 grama kwiatu do skręcenia czterech jointów, każdy joint każdy z nich powinien zawierać około 50 mg THC. Niestety, to tylko założenie bo THC prawie nigdy nie rozkłada się równomiernie w kwiatach konopi. 

Wskazówki dotyczące bezpiecznego dawkowania

Wypalenie zbyt dużej ilości marihuany może nie wiązać się z bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia, ale mentalne doświadczenie zbyt silnego haju jest realne i może prowadzić do niepożądanych skutków, które jak wiadomo do przyjemnych nie należą.

Możesz zminimalizować ryzyko ich wystąpienia zaczynając od bardzo niskich dawek i stopniowo zwiększając ilość zioła w przypadku niezadowalającego efektu, ale pamiętaj, że przypadkowe przyjęcie za dużej ilości THC zdarza się często zwłaszcza nowicjuszom. Miałeś dłuższą przerwę od palenia? Zużyj mniej zioła niż wcześniej ze względu na inny poziom tolerancji. Ostatecznie może się okazać, że określenie idealnej ilości zioła do jointa to i tak proces wielu podejmowanych prób i błędów.


 


Źródło: leafwell.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)